skype wsh radom
rekrutacja online

Studenci z wizytą w Areszcie Śledczym

Udostępnij

Studenci psychologii Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu wraz z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Psychologii dr. Pawłem Nowakiem wzięli udział w wizycie studyjnej w Areszcie Śledczym w Radomiu. Podczas wizyty studenci zapoznali się ze strukturą aresztu, jego historią i obecnym funkcjonowaniem.

Na własne oczy zobaczyli zarówno cele więzienne, spacerniaki, jak i zapoznali się z warunkami pracy psychologów więziennych i funkcjonariuszy służby więziennej. Możliwość bezpośrednich rozmów z doświadczonymi pracownikami służby więziennej pozwoliła studentom lepiej poznać problemy więźniów oraz specyfikę oddziaływań psychologicznych w warunkach izolacji więziennej.
Areszt Śledczy w Radomiu jest jedną z największych jednostek penitencjarnych w Polsce. Na jego terenie funkcjonują 3 pawilony mieszkalne: jeden dla tymczasowo aresztowanych, drugi typu zamkniętego dla skazanych odbywających karę po raz pierwszy i młodocianych, trzeci dla skazanych i tymczasowo aresztowanych zakwalifikowanych, jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu karnego. W areszcie działa oddział terapeutyczny dla osadzonych uzależnionych od alkoholu, który przeznaczony jest dla skazanych młodocianych i odbywających karę po raz pierwszy.
Bliższych informacji na temat kolejnych przedsięwzięć Koła Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak ( pnowak@wsh.pl)
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x