skype wsh radom
rekrutacja online

Jak osiągnąć sukces? – Spotkanie z Prezesem QFG

Udostępnij

Sukces – to osiągnięcie wyjątkowo dobrych wyników kosztem zaplanowanych, celowo i konsekwentnie zorganizowanych działań.  Dzieje się to z zachowaniem uniwersalnego kodeksu moralnego i równowagi między pracą i rodziną, samorealizacją oraz zdrowiem” – przekonywał Waldemar Skorupka – prezes Quality Food Group, który zapoczątkował nowy cykl spotkań dla studentów i mieszkańców „Spotkanie z Prezesem – najlepsi z najlepszych”.

Nawiązując do sukcesu własnego, jak i sukcesu firmy QFG, Pan Prezes akcentował, jak ważne w życiu są: określenie celów zawodowych, zaangażowanie w pracę, pewność siebie, pokora czy posiadanie wiedzy – ogólnej i specjalistycznej. W oparciu na wielu wartościowych przykładach i bazując na swoim doświadczeniu – prelegent uczulał zgromadzonych studentów WSH i uczniów radomskiego ZDZ i III L.O.im. D.Czachowskiego, że „nieważne, jak kto wygląda, nie ważne czy odpowiada wzorcowi modela czy modelki, jeśli jest pewny siebie, to jest atrakcyjny. A jak jest niepewny siebie, to nie jest atrakcyjny. Taka jest zasada. Jeśli idziecie na spotkanie rekrutacyjne, jeżeli właściwie wybraliście rozmowę, właściwie wybraliście firmę i wiecie, gdzie idziecie to powinniście być pewni siebie i wiedzieć, co chcecie osiągnąć. (…) Jak zadecydujecie, co chcecie w życiu mieć, to będziecie to mieli, wystarczy trochę zaangażowania”- kontynuował prelegent”. Prezes firmy nie jest w stanie przeskanować człowieka w ciągu 5 czy 10 minut rozmowy kwalifikacyjnej, przez ten czas można jedynie ocenić spójność – czyli, czy to, co mówi, co robi, jak wygląda – ma sens”.

Gość zwrócił też uwagę na niezwykle ważną rzecz, jaką jest różnorodność wśród ludzi – każdy z nas jest inny, a ocenianie ludzi po wyglądzie może być bardzo krzywdzące. „Jak mówicie do kogoś coś złego, to możecie zmienić jego życie, nawet, jeśli jest to głupie słowo, na które nie zwracacie uwagi, więc każde słowo, które mówimy- wpływa na to, co dzieje się wkoło.

Kończąc swoje wystąpienie, Waldemar Skorupka nawiązał do popularnej gry, jaką jest domino, uznając, iż życie jest taką grą – ‚pierwszą kostkę przewracasz Ty, każda następna kostka przewraca się już bez Twojej kontroli …Od Twojej decyzji, którą kostkę przewrócisz zależy, które domino zareaguje…”.

Dziękujemy prelegentowi, jak i wszystkim słuchaczom za udział w spotkaniu.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x