skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta studyjna w NIK!

Udostępnij

Najwyższa Izba Kontroli to naczelny i niezależny organ kontroli państwowej z misją strażnika grosza publicznego. Od ponad 90 lat NIK ocenia funkcjonowanie państwa i gospodarowanie środkami publicznymi. Koło Młodych Dyplomatów Wyższej Szkoły Handlowej zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do udziału w wizycie studyjnej do NIK w dniu 24 maja 2019r.

Najwyższa Izba Kontroli powstała jako jedna z pierwszych instytucji w odrodzonej, niepodległej Polsce. To nie przypadek. Dla sprawnego funkcjonowania państwa niezbędne jest istnienie kompetentnego i niezależnego od władzy wykonawczej organu kontroli, stojącego na straży publicznych pieniędzy.

W demokratycznym świecie funkcjonowanie takich instytucji uważa się za normę. Kontrola państwowa sprawowana przez NIK opiera się na jasno określonych zasadach: przejrzystości intencji, rzetelności informacji, apolityczności kontrolerów oraz kolegialności w podejmowaniu kluczowych decyzji. W ten sposób Izba nawiązuje do światowych standardów w dziedzinie kontroli państwowej.

Zapraszamy studentów WSH do wzięcia udziału w wizycie studyjnej do NIK w dniu 24.05.2019r.

Zapisy do 21 maja –  bliższe informacje u dr Małgorzaty Kuśmierczyk – Balcerek, pokój 208 w godzinach urzędowania!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x