skype wsh radom
rekrutacja online

Numer Alarmowy 112

Udostępnij

Z inicjatywy Samorządu Studenckiego WSH oraz Pełnomocnika Rektora ds. osób niepełnosprawnych WSH w Radomiu  12 maja 2019 roku w  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się Konferencja szkoleniowa nt. „112 – numer alarmowy”. Po raz kolejny nasza Uczelnia stała się miejscem edukacji i budowania odpowiedzialności społecznej w zakresie ratowania życia ludzkiego.

W ramach szkolenia zwróciliśmy szczególną uwagę na osoby niepełnosprawne oraz na konieczność udzielenia im wsparcia w społecznym i indywidualnym funkcjonowaniu. Tegoroczne spotkanie miało charakter przede wszystkim praktyczny, metodyczny i szkoleniowy. W konferencji wzięli  udział przedstawiciele operatorów numerów alarmowych z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu oraz ratownik medyczny. Celem konferencji było przybliżenie zasad działania Centrów Powiadamiania Ratunkowego w Polsce z elementami instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano i omówiono również funkcjonowanie aplikacji SMS dla osób głuchoniemych.

Ratownik medyczny zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy w sytuacji, gdy zachodzi taka potrzeba z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x