skype wsh radom
rekrutacja online

Związki nieformalne – konferencja

Udostępnij

Znakiem współczesnych czasów jest postępujący coraz szybciej proces zmian. Każda z nich wnosi coś nowego powodując często głęboką rekonstrukcję dotychczasowego sposobu życia. Z powyższego względu czymś niezwykle istotnym jest nie tylko refleksja nad dynamiką zmian, ale także nad ich wpływem i konsekwencjami. Bez względu na to, czy postrzegamy je pozytywnie czy nie, zmiany stały się wyzwaniem dla współczesnych społeczeństw. Trzeba  się z nim zmierzyć – tym bardziej, że zmiany dotykają wielu obszarów życia społecznego.

To właśnie w jego ramach dynamika zmian zaznacza się szczególnie wyraźnie. Jednym z jej przejawów jest  systematyczny wzrost liczby tzw. związków nieformalnych. Istnieje więc potrzeba przybliżenia definicji związków nieformalnych, ale także refleksji nad  możliwościami różnych rozwiązań prawnych w kwestiach ich dotyczących  takich jak m.in.: opieka nad dziećmi i dziedziczenie, kwestie podatkowe i bankowe, świadczenia ZUS czy ochrona zdrowia.

Mając na uwadze powyższe kwestie, pojawiła się idea zorganizowania konferencji pt. Formalno-prawne i społeczno-etyczne aspekty związków nieformalnych. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, a do udziału w niej zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, specjalistów, przedstawicieli urzędów i instytucji oraz wszystkich mieszkańców Radomia i regionu zainteresowanych tematyką konferencji.

Konferencja odbędzie się 18 maja 2019 r.  o godz. 10.00 w budynku Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61 a.

Program Konferencji

Wstęp wolny!

Więcej informacji:

Dr Magdalena Płotczyk

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji

Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu

email: mplotczyk@wsh.pl ,  tel. 48 360 10 75, wew. 13.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x