skype wsh radom
rekrutacja online

Wykład Międzynarodowy Ambasadora Turcji

Turcja to państwo położone na dwóch kontynentach: około 3% terytorium kraju leży w Europie, na terenie nazywanym Tracją, a 97% znajduję się w Azji. Znajduje się w strategicznym punkcie, w którym krzyżują się szlaki gospodarcze i komunikacyjne. Łączy ona państwa Europy z Bliskim Wschodem oraz tereny od Morza Czarnego do Morza Śródziemnego, co czyni ją regionalną potęgą. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego pięknego kraju? Przyjdź 14 maja do Wyższej Szkoły Handlowej przy ul. Traugutta 61 – gościem cyklu Wykładów Międzynarodowych będzie Ambasador Turcji!

Turcja jest jedną z dwudziestu największych gospodarek świata, na co wpływ ma głównie wielkość tego kraju. Jest członkiem ONZ oraz NATO. To jedno z państw, które bierze udział w szczytach grupy G20. Turcja jest także krajem kandydującym do struktur unijnych. Stosunki polsko-tureckie mają bardzo silne historycznie i barwne korzenie, bowiem ich oficjalne nawiązanie nastąpiło już w XV w. To właśnie Imperium Osmańskie, jako jedyne nie uznało rozbiorów Polski.

Obecnie Polskę i Turcję łączy 27 umów dwustronnych, spośród których dwie zawarto jeszcze w okresie międzywojennym. Pierwszą z nich jest Traktat Przyjaźni między Polską a Turcją podpisany w 1923 roku, który zawiera deklaracje współpracy, przyjaźni i pokojowych zamiarów.

14 maja gościem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu będzie Jego Ekscelencja Tahsin Tunç  Üğdül – Ambasador Republiki Turcji. Pan Ambasador wygłosi wykład pt. „Kraj wschodzący: rola Turcji w globalnym krajobrazie politycznym”. Spotkanie w ramach cyklu Wykłady Międzynarodowe odbędzie się w siedzibie WSH przy ul. Traugutta 61a w AULI 1 o godz. 11.00.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Wstęp wolny! 🙂

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x