skype wsh radom
rekrutacja online

Wycieczka do niezwyklej stolicy Czech!

Udostępnij

Most Karola, zamek na Hradczanach, praski zegar astronomiczny to tylko niektóre z pięknych zabytków i symboli Pragi – stolicy Czech, a także niezwykłego miasta o bogatej historii, kulturze i kuchni, które między 25-26 kwietnia odwiedzili studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu!

Po przybyciu na miejsce 25 kwietnia od godziny 11.00 rozpoczęliśmy spacer po Pradze! Stolica Czech przywitała studentów prawdziwie letnią aurą! Bezchmurne niebo i piękna architektura Praskich zabytków urzekła wszystkich uczestników wyjazdu! Zapierający dech widok rozpościerał się z wzniesienia przy klasztorze Strahowskim, w którym znajduje się jedna z najpiękniejszych bibliotek Europy, posiadająca największy i najbardziej wartościowy księgozbiór w Czechach, liczący sobie ponad 800 lat.

Następnie poprzez Pohorzelec, ulicą Loretańską doszliśmy Placu Hradczańskiego, by podziwiać Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego i mijając Złotą Uliczkę – tu mieszkali znani pisarze tacy jak: Franz Kafka czy Jaroslav Seifert, czeski poeta, którego zbiór wierszy stworzony właśnie tutaj przyniósł mu Nagrodę Nobla. Kolejnym ważnym punktem naszej wycieczki było przejście przez słynny Most Karola, skąd rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta.

Na trasie podziwialiśmy: Rynek Staromiejski, obejmujący Ratusz, Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, praski zegar astronomiczny Orloj, pomnik Jana Husa i Plac Wacława, a także najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej Uniwersytet Karola. Na trasie nie zabrakło także wspaniałych kramów i sklepików pachnących czeską czekoladą, piwem i żelkami. Wielbiciele pamiątek a zwłaszcza słynnego Krecika z czeskiej kreskówki, także znaleźli coś dla siebie!

Oficjalne zwiedzanie zakończyliśmy po godz. 15.00. Studenci jeszcze w godzinach wieczornych, w czasie wolnym, mieli szansę zobaczyć Pragę. Tym razem już nie w gorących promieniach słońca, ale otuloną światłem lamp i tętniącą wieczornym gwarem!

26 kwietnia po godz. 9.00 w doskonałych nastojach, bogaci o wspomnienia i praskie przygody udaliśmy się w drogę powrotną!

Dziękujemy studentom za udział oraz świetną atmosferę i zapraszamy na kolejne wycieczki 😉

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x