skype wsh radom
rekrutacja online

Studenci WSH podczas Konferencji Naukowej w Łucku!

Udostępnij

22 marca wraz  opiekunem naukowym dr Magdaleną Płotczyk studenci – uczestnicy programu Leader Academy i członkowie Koła Kreatywnego Myślenia (Agnieszka Gregier, Aneta Wiśniewska i Aleksander Pożyczka) wzięli udział w ХV Międzynarodowej naukowo-praktycznej konferencji młodych naukowców pod tytułem  “ŻYCIE PRAWNE: AKTUALNY STAN ORAZ PERSPEKTYWY ROZWOJU”.

Konferencja odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku na Ukrainie. Bloki tematyczne konferencji dotyczyły m.in. historii i teorii państwa i prawa; filozofii i socjologii prawa; prawa konstytucyjnego, prawa i postępowania administracyjnego; prawa finansowego; prawa międzynarodowego; prawa Unii Europejskiej; prawa organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania; prawa cywilnego oraz innych gałęzi prawa. W trakcie sesji plenarnej Dziekan Wydziału Prawa i Administracji naszej uczelni – dr Magdalena Płotczyk wygłosiła prelekcję  pt. Teoria prawa św. Tomasza z Akwinu w świetle teologii moralnej.

Swoje wystąpienia mieli także studenci, a przygotowane przez nich wystąpienia dotyczyły zagadnień takich jak: Psychospołeczne i prawne aspekty ubezwłasnowolnienia (Agnieszka Gregier), Proces odszkodowawczy w Polsce –  zagadnienia z zakresu likwidacji szkody oraz przyznawania świadczeń w aspekcie  strat emocjonalnych (Aneta Wiśniewska), Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywieniowym w lokalach gastronomicznych w świetle obowiązujących przepisów (Aleksander Pożyczka).

Jednocześnie, miło jest nam poinformować, że dwie nagrody za najlepsze wystąpienia w sekcjach studenckich zdobyli nasi studenci!  

Gratulujemy 😉

dig

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x