skype wsh radom
rekrutacja online

Prof. Dariusz Rosati w WSH!

Zapraszamy wszystkich studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz mieszkańców Radomia na kolejny wykład otwarty. Tym razem w murach naszej Uczelni gościć będzie prof. Dariusz Rosati- Radomianin, w 1973 r obronił pracę doktorską z zakresu teorii podejmowania decyzji, a w 1978 r uzyskał stopień doktor habilitowanego nauk ekonomicznych na podstawie pracy na temat prognozowania w handlu zagranicznym.

Od 1990 roku profesor tytularny w SGH.  Specjalista w dziedzinie polityki makroekonomicznej, integracji europejskiej, finansów i handlu międzynarodowego. W wyborach europejskich w 2014 r. uzyskał mandat deputowanego do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W PE został członkiem Komisji ds. Gospodarczych i Monetarnych (ECON), Komisji śledczej do zbadania zarzutów naruszenia prawa Unii i niewłaściwego administrowania w jego stosowaniu w odniesieniu do prania pieniędzy, unikania opodatkowania i uchylania się od opodatkowania (PANA) oraz Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP (1989) i Srebrnym Krzyżem Zasługi (1981).  Odznaczony Orderami Zasługi Francji, Włoch, Grecji, Ukrainy i Litwy. 26 lutego 2016 został członkiem zespołu doradców ekonomicznych Platformy Obywatelskiej RP odpowiedzialnych za tworzenie programu.
Autor ponad 260 prac naukowych, w tym pięciu książek, oraz wielu innych publikacji, wydanych w języku polskim, angielskim, rosyjskim i innych.
Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia o godz. 12:00 w Auli 1 WSH przy ul. Traugutta 61a  poprowadzi wykład otwarty nt. „Fakty i mity o Unii Europejskiej: budżet i Brexit”.
Wstęp wolny! Zapraszamy 😉
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x