skype wsh radom
rekrutacja online

Wykład Ambasadora Hiszpanii w WSH

Udostępnij

Polityka, gospodarka i kultura Hiszpanii ostatniego półwiecza – to zagadnienia, które przybliżył słuchaczom podczas wizyty w Wyższej Szkole Handlowej  Ambasador Hiszpanii w Polsce, Jego Ekscelencja – Francisco Javier Sanabria Valderrama.

Pan Ambasador opowiedział słuchaczom m. in. o ruchu separatystycznym w Katalonii. Wydarzenia z września 2017 r. doprowadziły do sytuacji, w której zagrożona była nie tylko integralność terytorialna państwa, ale także sama demokracja. „Hiszpania jest jednak odporna” – mówił Ambasador. Prelegent wspomniał również o największym zamachu terrorystycznym w Europie z 11 marca 2004 roku, który miał miejsce w Madrycie. Zginęły wówczas 193 osoby, a setki zostało rannych. Atak ten drastycznie zmienił oblicze hiszpańskiej demokracji.
28 kwietnia w Hiszpanii odbędą się wybory parlamentarne. Główne tematy kampanii to kwestia terytorialna, konstytucyjne państwo prawa, gospodarka i polityka migracyjna. „Hiszpania ma historię endogenicznego egzystencjalnego niepokoju. Żyjemy od 1808 roku w powtarzającym się bólu. Utworzenie rządu stało się trudnym zadaniem. Duża koalicja PP-PSOE nie pasuje do niczyjego celu. Hiszpanie są czujni. Zobaczymy, jak wypowiedzą się w sondażach” – powiedział Ambasador.
Wykład pt. „Szybkim krokiem przez politykę, gospodarkę i kulturę Hiszpanii ostatniego półwiecza”odbył się 9 kwietnia 2019 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x