skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta w Ministerstwie Sprawiedliwości

Udostępnij

W dniu 10 kwietnia 2019 roku grupa studentów Wyższej Szkoły Handlowej wzięła udział w wizycie studyjnej w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie.

Spotkanie podzielone było na dwa bloki tematyczne. Na początku prelekcję odnośnie Funduszy Europejskich poprowadził Naczelnik Tomasz Gajewski. Dzięki środkom finansowym otrzymanym z Funduszy Unijnych został wsparty proces budowy Elektronicznej Księgi Wieczystej, zmodernizowano system Krajowego Rejestru Sądowego, stworzono e-sąd oraz e-protokół. Dalszą część spotkania poprowadził Minister Sebastian Kaleta, który mówił o reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Reprywatyzacja w Warszawie to proces zwrotu nieruchomości przejętych na podstawie tzw. dekretu Bieruta, który rozpoczął się po zakończeniu PRL.

W jego wyniku zwrócono 4157 nieruchomości (stan na 7 czerwca 2016), częściowo z naruszeniem prawa. W 2017 roku powstała Komisja Reprywatyzacyjna, która zajmuję się redukowaniem skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem. Na koniec Pani Paulina Janik, opiekun naszej grupy w Ministerstwie, przeprowadziła krótkie warsztaty dotyczące wymiaru sprawiedliwości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Biuro Kariery WSH.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x