skype wsh radom
rekrutacja online

„Woda i energia gwarancją bezpieczeństwa dla przyszłych pokoleń” – konferencja naukowa

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. Woda i energia – gwarancją bezpieczeństwa dla przyszłych pokoleń. Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a.

 

W dniu 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.  Jego ideą jest uświadomienie roli, jaką odgrywa woda oraz jakie zagrożenia niesie spadek jej zasobów. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem przewodnim: ,,Woda dla wszystkich” – „Water for all. Whoever you are, wherever you are, water is your human right “. Co roku dzień 22 marca ma  przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ponad 70% powierzchni ziemi zajmuje woda, ale tylko 2,5% stanowi woda słodka, która nadaje się do picia.

W związku z powyższym celem niniejszej konferencji jest kształtowanie świadomości społecznej na temat odpowiedniego gospodarowania zasobami wody pitnej w Polsce i na świecie oraz uświadomienie, jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Organizatorom zależy także na zaakcentowaniu znaczenia zagadnienia zrównoważonej produkcji, zrównoważonych źródeł surowców, zużycia energii, jak również edukacji ekologicznej w zakresie oszczędzania wody i energii.

Mamy nadzieję, że dojdzie do konstruktywnej dyskusji wokół rozwiązań dla współczesnych problemów z niedoborem wody na świecie, albowiem należy pamiętać, iż woda leży u podstaw istotnych potrzeb współczesnego świata: energetycznych, żywieniowych oraz utrzymania bezpieczeństwa i pokoju na świecie.

Więcej informacji nt. wydarzenia w poniższym Programie

Zapraszamy!

Program Konferencji

Kontakt:

mgr Katarzyna Marcinkiewicz-Marszałek

e-mail: kmarcinkiewicz@wsh.pl

tel. 48 360 10 75 w. 14

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x