skype wsh radom
rekrutacja online

Studenci w Laboratorium Kryminalistycznym KWP

Udostępnij

W dniu 21 marca 2019 roku studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, w ramach wizyty studyjnej, odwiedzili Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Uczestnikom spotkania została przedstawiona struktura organizacyjna Laboratorium Kryminalistycznego oraz zadania pracowników poszczególnych pracowni. Technik zaprezentował i omówił metody zbierania i zabezpieczania śladów linii papilarnych oraz śladów traseologicznych. Dalszą część spotkania poprowadziła Pani Emilia Cebula z Pracowni Osmologii. Opowiedziała studentom o szkoleniu psów tropiących oraz o metodach pracy z nimi. Badanie osmologiczne przeprowadza się przygotowując dla każdego psa niezależny ciąg selekcyjny. Bezpośrednio przed identyfikacją materiałów wykonuje się próby kontrolne, podczas których pies musi sprawdzić wszystkie pojemniki z zapachem. Badanie zgodności zapachowej wykonuje się minimum 3 razy, zmieniając za każdym razem położenie materiałów. Na koniec studenci mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda praca psów tropiących.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Biuro Kariery WSH.
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x