skype wsh radom
rekrutacja online

Zwycięzcy Konkursu Programowania!

Udostępnij

W dniach 7 marca (I etap) i 15 marca 2019 roku (Finał) w Wyższej szkole Handlowej w Radomiu zorganizowany został konkurs w programowaniu w języku C i C++ (środowisko Visual Studio), dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnym.

Do konkursu przystąpiło osiemnastu uczniów z sześciu szkół średnich:

– Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu
Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach;

– Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach;

– Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim;

– Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie;

– Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu;

– Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu

W pierwszym etapie konkursu zadaniem było opracowanie algorytmu wyznaczenia minimalnej liczby worków do zapakowania podanej ilości towaru. Ponadto należało przygotować plik tekstowy z danymi na podstawie dołączonych danych testowych oraz uruchomić  program dla przygotowanego pliku tekstowego z danymi.  Każdy z uczestników za rozwiązanie zadania mógł uzyskać max. 100 punktów. Wygrał ten etap uczeń z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, który uzyskał 99 punktów. Ponadto do etapu finałowego zakwalifikował się również uczeń z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, uzyskując 98 pkt., kolejny uczeń z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, z wynikiem 76 pkt. oraz uczeń z Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie, z wynikiem 74 pkt.

W finale zmierzyli się czterej uczestnicy konkursu, którzy mieli za zadanie opracowanie  i przetestowanie programu wyznaczającego minimalną liczbę linii kolejowych pociągów klasy X, spełniającego podane warunki. Tym razem najwyżej ocenioną została praca ucznia z  Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, który uzyskał 82 pkty. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z: Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie i drugi uczeń z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zwycięzcy konkursu został wręczony voucher na darmowe studia w WSH na dowolnie wybranym kierunku, zaś za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca uczniom zaproponowano bezpłatny pierwszy rok studiów !

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x