skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenie wojskowe MON w WSH!

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, wychodząc naprzeciw zainteresowaniu wzięcia udziału w szkoleniu przygotowawczym dla przyszłych kandydatów do służby w strukturach Sił Zbrojnych RP  przystąpiła do Programu Legii Akademickiej MON adresowanego do studentów-ochotników, którzy w trakcie studiów chcą odbyć przeszkolenie wojskowe.

Do programu realizowanego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu mogą przystąpić studenci WSH i innych uczelni publicznych i niepublicznych (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) dowolnego roku studiów, którzy posiadają obywatelstwo polskie.

Zasadniczym celem części teoretycznej (realizowanej w WSH) będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej, niezbędnej do odbycia szkolenia w warunkach poligonowych. Tak więc, zajęcia teoretyczne, stanowią podstawę do rozpoczęcia praktycznego szkolenia wojskowego – 30 godzin wykładów poświęconych m.in.: strukturze i wyposażeniu sił zbrojnych, wojskowym regulaminom, teoretycznym podstawom taktyki i strzelania.

Po pomyślnym zakończeniu szkolenia teoretycznego, w okresie wakacyjnym, przeprowadzone zostanie szkolenie praktyczne w centrach szkolenia i wskazanych jednostkach wojskowych zorganizowane w dwóch turnusach – szkolenie w ramach modułu podstawowego (trwające 21 dni) zakończone egzaminem i złożeniem przysięgi – awans na starszego szeregowego, a dla chętnych dalsze szkolenie w ramach modułu podoficerskiego  (trwające 21 dni) zakończone egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy. Za każdy dzień szkolenia poligonowego student – ochotnik, jak każdy szeregowy, otrzymuje wynagrodzenie.

Przystąpienie do szkolenia teoretycznego warunkuje złożenie wniosku  o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach projektu „LEGIA AKADEMICKA” (wnioski będą składane po wstępnym zakwalifikowaniu kandydata do szkolenia).

 Zgłoszenia chęci przystąpienia do programu proszę przesyłać na adres email aziolkowski@wsh.pl 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x