skype wsh radom
rekrutacja online

Analiza orzecznictwa wypadkowego

Udostępnij

Studenci WSH w sobotnie południe wzięli udział w niezwykle interesującym wykładzie specjalistycznym zorganizowanym przez Biuro Kariery we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu, na temat analizy orzecznictwa wypadkowego w świetle obowiązujących przepisów prawnych.

Prelegent- dr Jakub Kęska- radca prawny ZUS opowiedział zgromadzonym o wypadkach przy pracy, przesłankach nieuznania zdarzeń za wypadki przy pracy, jak:

  • brak przyczyny zewnętrznej;
  • brak związku z pracą;
  • wyłączna wina poszkodowanego, czy o świadczeniach przysługujących z tytułu wypadku przy pracy lub w przypadku choroby zawodowej. Zaliczamy do nich, m.in.: zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek wyrównawczy, jednorazowe odszkodowanie dla ubezpieczonego lub dla członków rodziny zmarłego- aktualnie wynoszące 18 średnich krajowych w przypadku śmierci małżonka, rencie szkoleniowej czy rencie rodzinnej.

Słuchacze mieli okazję do zapoznania się również z orzecznictwem Sądu Najwyższego. Dziękujemy studentom za obecność i prelegentowi za przekazane treści.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x