skype wsh radom
rekrutacja online

PRÓBA CHARAKTERU

Próba umiejętności i charakteru

 

W dniach 27-28 października 2017 roku zrealizowane zostało pierwsze w bieżącym roku szkolenie członków Legii Akademickiej Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Szkolenie odbyło się na obiektach sportowych XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Radomiu, pod fachowym nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego tejże szkoły – oficera rezerwy wojska polskiego. Młodzi Legioniści poddani zostali próbie wytrzymałości, sprawności i własnej determinacji w osiąganiu wysokiego poziomu wyszkolenia, niezbędnego w służbie w różnych formacjach mundurowych. Odwagi i animuszu dodawali im ich młodsi koledzy i koleżanki z ostatniego roku klasy mundurowej XI LO – stali podopieczni instruktora prowadzącego szkolenie naszych Legionistów. Wśród naszych Legionistów znajdują się również absolwenci tegoż liceum, którzy już na pierwszy rzut oka zdradzają swoje wyszkolenie.

W ramach szkolenia początkujący Legioniści zapoznali się między z podstawami musztry pojedynczego żołnierza i musztry zespołowej oraz elementami testu policyjnego, którego dobre opanowanie uzależnia między innymi pozytywne wyniki egzaminów do służby w policji. Ponadto podczas szkolenia Legioniści mieli możliwość poćwiczyć strzelanie z pistoletu i karabinka pneumatycznego, jak również zapoznać się z elementami technik samoobrony.

Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 16.00, po planowych zajęciach w WSH. Trwało do późnych godzin nocnych, by następnego dnia, po krótkim śnie w warunkach niemalże koszarowych i zaprawie porannej poddać Legionistów dalszym próbom.

Studenci swoją pierwszą próbę zdali pozytywnie. Kolejne szkolenie odbędzie się w listopadzie, jednak tym razem w lasach Puszczy Kozienickiej, między innymi z odwiedzeniem pól bitewnych i przypomnieniem ważnych wydarzeń historycznych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x