skype wsh radom
rekrutacja online

PIERWSZE ZADANIE W WARUNKACH ZIMOWYCH

Pierwsze zadanie w warunkach zimowych

 

W dniu 24 listopada 2017 roku odbyło się szkolenie członków Legii Akademickiej Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu na obiektach sportowych XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Radomiu, pod fachowym nadzorem nauczyciela wychowania fizycznego – oficera rezerwy wojska polskiego. Legioniści mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód, techniki samoobrony, jak również strzelanie z karabinka sportowego.

Największym jednak wyzwaniem w tym miesiącu dla Legionistów był dzień 30 listopada, w którym zaplanowany był Rajd Pieszy duktami Puszczy Kozienickiej. Pomimo skrajnie niesprzyjającej aury szkolenie nie zostało odwołane, a Legioniści o godzinie 8.00 karnie zameldowali się do wzięcia w nim udziału. Początkiem wymarszu był Rezerwat „Źródło Królewskie” – miejsce, w którym zgodnie z przekazami, król Władysław Jagiełło, urządzając polowania na grubą zwierzynę, czerpał ze źródła wodę do picia. Następnym punktem była miejscowość Molendy, a ściślej mówiąc pomnik poświęcony partyzantom Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej poległych 7 kwietnia 1944 roku podczas obławy niemieckiej. Nieopodal znajduje się pięknie sytuowany Rezerwat „Krępiec” od południa graniczący z miejscowością Garbatka Letnisko, który dla legionistów był kolejnym wyzwaniem – chociażby ze względu na pofalowany teren oraz przemoczone buty i ubrania. Droga powrotna do punktu wyjścia również nie należała do łatwych. Przez cały dzień padał mokry śnieg, a ścieżki zasnute były jego grubą warstwą. Ponad 20 kilometrową trasę ukończyli wszyscy i nikt nie narzekał. Na koniec wędrówki, chociaż niewiele sił pozostało, przy zapadającym zmroku, można było zagrzać się przy ognisku i zjeść gorącą kiełbaskę.

Była to prawdziwa próba charakteru, którą wszyscy Legioniści zdali pozytywnie.

 

        

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x