Analiza orzecznictwa wypadkowego to kolejne ciekawe szkolenie organizowane przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu O kategoriach ryzyka i innych kwestiach związanych z wypadkami przy pracy opowie nam w trakcie warsztatu specjalistycznego dr Jakub Kęska- radca prawny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu. Warsztat odbędzie się w dniu 2 lutego 2019r. o godzinie 12:20 na terenie kampusu przy ul. Traugutta 61a w Radomiu. Uwaga !!! Studenci z profilu praktycznego za uczestnictwo w warsztacie zredukują liczbę godzin praktyki!
Składki na ubezpieczenie społeczne stanowią istotny element obecnego systemu ubezpieczeń społecznych. Odgrywają decydującą rolę przy ustalaniu wymiaru świadczeń ubezpieczeniowych. Cechują się także sprecyzowanym zakresem oddziaływania i problematyką o złożonej genezie.
Realizowana od 1.1.1999 r. reforma ubezpieczeń społecznych na mocy ustawy z 13.10.1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych wyodrębniła jako jeden z rodzajów ubezpieczenia społecznego – ubezpieczenie wypadkowe. Podstawowym aktem prawnym regulującym obecnie problematykę ubezpieczenia wypadkowego jest obowiązująca od 1.1.2003 r. ustawa z 30.10.2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych kategorię ryzyka dla grup działalności ustala się na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego za trzy ostatnie lata kalendarzowe, dostępne w dniu 31 stycznia danego roku. Kategorię ryzyka dla grup działalności ustala się na okres nie dłuższy niż trzy lata składkowe, co oznacza, że począwszy od roku składkowego rozpoczynającego się 1 kwietnia 2018 r. dla poszczególnych grup działalności powinny być ogłoszone nowe kategorie ryzyka.
O kategoriach ryzyka i innych kwestiach związanych z wypadkami przy pracy opowie nam w trakcie kolejnego warsztatu specjalistycznego dr Jakub Kęska- radca prawny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu.
Warsztat odbędzie się w dniu 2 lutego 2019r. o godzinie 12:20 na terenie kampusu przy ul. Traugutta 61a w Radomiu.
Biuro Kariery WSH serdecznie zaprasza wszystkich studentów do udziału w spotkaniu!
Studenci z profilu praktycznego za uczestnictwo w warsztacie zredukują liczbę godzin praktyki o:
–Finanse i rachunkowość – 4 godziny,
-Pedagogika – 2 godz.,
-Psychologia – 2 godz.,
-Zarządzanie – 4 godziny,
-Administracja- 4 godziny.