skype wsh radom
rekrutacja online

Spotkanie studentów WSH z agentem CBA

Udostępnij

W dniu 19 stycznia 2019 roku, odbyło się spotkanie studentów WSH z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Podczas spotkania studenci mogli zapoznać się ze specyfiką działalności służb specjalnych, rolą i zadaniami CBA w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego Polski, zasadami rekrutacji do służby CBA oraz  ścieżką kariery zawodowej w służbach specjalnych. W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Kryminologia.

Na wstępie omówiono mechanizmy powstawania zjawiska korupcji i demoralizacji w  biznesie, w szczególności zwracając uwagę na kraje Europy Wschodniej i Afryki. Następnie przedstawiciel Biura podkreślając, że młodzi ludzie nie potrafią podejmować długoletnich zobowiązań, omówił proces rekrutacji do służb specjalnych, a w szczególności Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zaznaczył na wstępie, iż jest to bardzo szczegółowa, wieloetapowa weryfikacji kandydatów spośród wielu ochotników i że tylko co 20-sty chętny potrafi sprostać wymogom stawianym przez system. Istotne znaczenie w doborze kandydatów mają przede wszystkim rzeczywiste umiejętności i wiedza ochotników, a nie to, jakie szkoły i kursy potencjalny kandydat ukończył. Uczestników spotkania zainteresowały również wymagania formalne oraz model kariery funkcjonariusza CBA.
Funkcjonariusz omówił pokrótce charakter pracy na różnych stanowiskach, począwszy do młodszego inspektora, po specyfikę pracy agentów specjalnych i ekspertów. Podkreślił, że blisko 95% zadań związanych jest z pracą analityczną, a tylko nieliczne z działaniami w terenie przy użyciu przymusu bezpośredniego. Na zakończenie udzielono studentom odpowiedzi na zadawane pytania w zakresie informacji nie podlegających klauzuli niejawności.
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x