skype wsh radom
rekrutacja online

Wojska Obrony Terytorialnej – Jak zostać Terytorialsem?

Udostępnij

W środę 16 stycznia 2019 odbył się warsztat szkoleniowy „Jak zostać Terytorialsem”, który poprowadził mjr Artur Łęcki z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu.

Słuchacze mieli możliwość zapoznania się ze strukturą WOT, zadaniami przed nimi stawianymi, organizacją systemu szkolenia, doskonalenia i weryfikacji. Jak podkreślił prowadzący, bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Służba w WOT, umożliwia zachowanie balansu pomiędzy życiem prywatnym, zawodowym a służbą Ojczyźnie. Ponadto kształtuje ona takie wartości jak: odpowiedzialność i bezinteresowność, uczy również szacunku dla państwa, dla drugiej osoby oraz symboli narodowych. Major Łęcki zwrócił również uwagę na korzyści, jakie niesie ze sobą służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Misją WOT-u jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Zadania WOT-u różnią się od tych, jakie mają pozostałe rodzaje sił zbrojnych. W czasie pokoju żołnierze wojsk obrony terytorialnej mają działać na terenie swojej „małej ojczyzny” – przeciwdziałać klęskom żywiołowym i zwalczać ich skutki, prowadzić akcje ratownicze w przypadku sytuacji kryzysowych. Podczas wojny ich zadaniem jest natomiast wsparcie operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x