skype wsh radom
rekrutacja online

Nowości i zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych – szkolenie!

Chcesz być na czasie w kwestiach kadrowo- płacowych?  Biuro Kariery WSH zaprasza na warsztat szkoleniowy nt. „Nowości i zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych” 19 stycznia, o godz. 12:20, Traugutta 61a.

Jednym z elementarnych obowiązków płatników składek jest naliczenie i opłacenie za ubezpieczonych składek na ubezpieczenie społeczne, składające się z ubezpieczenia: emerytalnego, rentowego, chorobowego i wypadkowego. Od początku 2019 roku nastąpiły zmiany w przepisach dotyczące tych ubezpieczeń, m. in.w okresie przechowywania akt pracowniczych, co oznacza nie tylko nowe obowiązki informacyjne wobec ZUS, ale także wprowadzenie nowych dokumentów ubezpieczeniowych i formularzy rozliczeniowych. Od stycznia 2019 r. pracodawca będzie przekazywał raport ZUS RPA  w komplecie rozliczeniowym, jeśli w danym miesiącu wypłaci przychód należny za inny rok kalendarzowy niż rok, którego dotyczy raport RPA (np. trzynastka wypłacona za poprzedni rok).

Zmianie uległy również przepisy dotyczące ZUS RIA, ZUS DRA, ZUS RCA, a w związku z tym i zmiany na Platformie Usług Elektronicznych czy w Płatniku.

Zajęcia poprowadzi dr Jakub Kęska- radca prawny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu.

Uwaga! Studenci, którzy wezmą udział w spotkaniu będą mieli zaliczone godziny w ramach praktyk studenckich:

Pedagogika – 2 godz.,

Psychologia – 2 godz.,

Finanse i Rachunkowość – 4 godziny,

Zarządzanie – 4 godziny.

Zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x