skype wsh radom
rekrutacja online

Międzypokoleniowe kolędowanie

Udostępnij

10 stycznia 2019 roku wolontariusze ze Studenckiej Organizacji Wolontariat zawitali do Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu przy ul. Wyścigowej 16 w międzypokoleniowym kolędowaniem. W tym niezwykle radosnym spotkaniu udział wzięły dzieci ze żłobka Akademia Malucha w Radomiu i przedszkola Kraina Przygód w Radomiu oraz studenci – wolontariusze z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Pensjonariusze z dużą życzliwością i radością wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu młodych artystów oraz bardzo chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie.

Był też czas na wspólne wypicie filiżanki herbaty i niezwykle wartościowe rozmowy pensjonariuszy z dziećmi i wolontariuszami. Ważne jest abyśmy rozumieli i zadbali o seniorów w taki sposób, aby czuli się ważni i potrzebni. Zaspakajali ich potrzebę: uznania jako jednostki ludzkiej, utrzymywania kontaktów interpersonalnych oraz wypełniania zwiększonej ilości czasu wolnego w satysfakcjonujący sposób.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym międzypokoleniowym spotkaniu, które odbyło się dzięki zaangażowaniu osób wrażliwych na drugiego człowieka. Dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom żłobka i przedszkola za przygotowanie części artystycznej, dzieciom za piękny występ, studentom- wolontariuszom za upieczone ciasta i przede wszystkim wspólne kolędowanie a dr Agnieszce Sadowskiej za ogromne wsparcie oraz pracownikom i pensjonariuszom za wspaniałą atmosferę.
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x