skype wsh radom
rekrutacja online

Legioniści w Akademii Bezpieczeństwa

Udostępnij

W grudniu minionego roku w XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu podsumowano przedsięwzięcia dokonane w ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa”, realizowanego od listopada 2017 roku do czerwca 2018 roku. Projekt był realizowany, przy współudziale  Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przez XI LO w Radomiu, Stowarzyszenie Młodzi Kreatywni oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto.

W ramach projektu przeprowadzono między innymi:

  • Zajęcia pokazowe dotyczące nowatorskich metod udzielania pierwszej pomocy.
  • Szkolenie z zakresu instalowania oraz użytkowania aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”.
  • Zorganizowano debatę „Narkotyki, dopalacze? Nie tędy droga.
  • Zorganizowano Międzyszkolne Zawody Sprawnościowo-Obronne dla uczniów klas mundurowych „Policyjny tor przeszkód”.

W podsumowaniu brali udział przedstawiciele Komendy Głównej i Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Uczniom klas mundurowych oraz piętnastu najbardziej aktywnym legionistom Legii Akademickiej WSH w Radomiu wręczono certyfikaty za aktywne uczestnictwo w projekcie.

Certyfikaty umożliwiają kandydatom do Policji zdobycie dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x