skype wsh radom
rekrutacja online

Maraton Pisania Listów: napisaliśmy 7412 listów !!!

Udostępnij

Maraton Pisania listów w Wyższej Szkole Handlowej już za nami! Tegoroczna akcja odręcznego pisania listów, dzięki dobroci: młodzieży, studentów oraz naszych mieszkańców, znów odniosła sukces. Pobiliśmy zeszłoroczny rekord, pisząc wspólnie 7412 listów! Listy powstawały na kolanie, w studenckiej kawiarence i na szkolnej ławie! Pisaliście w kinie i na zakupach, w galerii handlowej, w akademiku i szkolnym internacie! Po raz czwarty od 8-9 grudnia wspólnie sprzeciwiliśmy się niesprawiedliwości na całym świecie, podpisaliśmy protesty przeciw łamaniu praw kobiet, które nie wahały się stracić zdrowia a nawet życia w obronie innych! Mamy nadzieję, że każdy list napisany dzięki Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odmieni ich los!

Prócz studentów, Radomian w akcję odręcznego pisania listów włączyły się szkoły średnie oraz placówki wychowawcze:

 1. Zespół Szkół Agrotechnicznych.
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego
 3. Zespół Szkół Zawodowych w Jasieńcu
 4. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
 5. Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
 6. XI Liceum Ogólnokształcącym im. S.  Staszica
 7. Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.
 8. V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta
 9. III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
 10. Zespół Szkół Zawodowych im. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Radomiu
 11. X LO im. Stanisława Konarskiego
 12. Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radomia,
 13. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach k. Iłży
 14. Zespół Szkół Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Radomiu.
 15. Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego im. Unii Europejskiej (Szkoła Dwujęzyczna im. M. Montessori)
 16. Zespół Szkół nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Radomiu
 17. I LO im. S. Czarnieckiego z Kozienic
 18. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy

Cieszymy, że po raz czwarty Wyższa Szkoła Handlowa przyczyniła się do kształtowania prawidłowych postaw społecznych, takich jak empatia, wrażliwość na krzywdę oraz poszanowanie praw wszystkich ludzi a zwłaszcza tych niesłusznie krzywdzonych lub prześladowanych. Tym bardziej wiec

Głos w sprawie takich osób zabrali dorośli i dzieci, w tym roku i po raz drugi Uczniowie X LO im. Stanisława Konarskiego pod opieką Pani Ewy Wziątek wraz z koordynatorem akcji w szkole uczennicą Magdaleną Dolegą napisali 1157 listów! Świetny wynik uzyskało też III LO im. D. Czachowskiego uczniowie napisali w tej szkole 830 listów! Tymczasem w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich wielu uczniów zdecydowało się napisać swoje listy w języku angielskim! Dziękujemy za okazane zaangażowanie i serce.

Tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International oraz Wyższej Szkoły Handlowej w obronie kobiet wsparły także osoby z życia publicznego: sportowcy RKS Radomiak Radom, piosenkarz Paweł Mosiołek, radomski poeta Adrian Szary, aktor, pisarz i działacz w fundacji Verum Alfa Paweł Burczyk a także, trenerka etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego, mentorka programu TVN „Projekt Lady” Irena Kamińska – Radomska.

Już po raz trzeci w akcję odręcznego pisania listów, w obronie więźniów sumienia włączył się także Prezydent Radomia Radosław Witkowski. W trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta napisał list w obronie Gulzar Duszenovej, obywatelki Kirgistanu, niepełnosprawnej działaczki i samotnej matki, której los nie szczędził cierpienia i smutku związanego z utratą męża. Swoje listy także dla tej osoby napisali także: dziekan WSSiT dr Adam Ziółkowski oraz rzeczniczka prasowa Maratonu Pisania Listów w uczelni: dr Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.

W trakcie sobotniego Maratonu 8 grudnia Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu miała przyjemność gościć także prezes Amnesty International w Polsce panią Urszulę Skonecką.

Serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji za rok.

Sprawdź dla kogo pisaliśmy MPL 2018 – sylwetki kobiet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x