skype wsh radom
rekrutacja online

„Zanim Zrozumiesz” – pokaz filmu

Udostępnij

W miniony czwartek 7 grudnia w ramach warsztatów z profilaktyki uzależnień odbyła się projekcja filmu „Zanim Zrozumiesz”. Wieczór uświetniła obecność pani reżyser Anny Bińkowskiej- Różyckiej, która wprowadziła studentów w tajniki produkcji filmowej oraz opowiedziała o pracy profilaktyka.

„Zanim zrozumiesz” Historia opowiedziana w tym filmie, mogła wydarzyć się w życiu każdego człowieka. Obraz niezwykły, prawdziwy, wzruszający, może szokujący. Film opowiadający historię młodego człowieka, przechodzącego trudne zmiany w kontekście spadającej na niego, nagle, niespodziewanie niepełnosprawności. Niewiele trzeba aby takie doświadczenie stało się udziałem młodego człowieka, każdego człowieka. Bohaterami filmu, jednocześnie jego twórcami są młodzi ludzie z Wierzbicy. Ludzie z typowymi dla swojego wieku problemami, pasjami, dylematami i pytaniami, na które poszukują odpowiedzi. Reżyserka filmu Anna Bińkowska – Różycka wspólnie z młodzieżą poszukuje niełatwych, ale zwyczajnych, ludzkich odpowiedzi. Czy Jej się to udaje? Na ile opowiedziana historia jest autentyczna, sięgająca głębi problemu uzależnienia, niepełnosprawności, choroby i miłości? Zostawiamy te pytania otwarte, zachęcając tym samym do obejrzenia filmu.
Anna Bińkowska – Różycka, pedagog, absolwentka Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Socjoterapeutka, zajmująca się problematyką uzależnień, agresji, przemocy rówieśniczej. Pedagog zajmująca się pedagogiką twórczości, profilaktyką uzależnień i edukacją filmową. Reżyserka wielu filmów, przedstawień
teatralnych, inscenizacji, dla młodzieży związanych z profilaktyką uzależnień.
W panelu dyskusyjnym uczestniczył również Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Andrzej Gołębiowski a także studenci kół naukowych wśród nich studenci pedagogiki oraz psychologii.
Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x