skype wsh radom
rekrutacja online

Rajd Mikołajkowy

Udostępnij

Bezchmurne niebo i słońce rozjaśniające urokliwe zakątki Puszczy Kozienickiej towarzyszyły nam w trakcie 4 kilometrowego rajdu pieszego zorganizowanego z okazji Mikołajek.

Trasa nie była długa i męcząca, ale pozwoliła nam bliżej poznać siebie oraz historię jednego z ponad 30 000 ha kompleksów leśnych w Polsce z wieloma gatunkami roślin górskich i podgórskich. W Puszczy Kozienickiej występuje 9 ścieżek dydaktycznych, zaś Źródełka Królewskie są jedną z nich.

W Puszczy spotkać można rzadko spotykane w środkowej Polsce bluszcz, zimoziół północny czy też świdośliwka jajowata. Z roślin wodnych można spotkać: kotewkę, grzybienie białe i oryginalną, pływającą paproć – salwinię. Nie brakuje też licznych ziół, są to m.in. pełnik europejski, orlik pospolity, śnieżyczka przebiśnieg, wawrzynek wilczełyko czy też owadożerna rosiczka okrągłolistna.

Dla urozmaicenia naszego pobytu, z racji mieszanki narodowościowej, prowadziliśmy „Językowe Wygibasy”- obcokrajowcy próbowali poprawnie wymawiać nazwy naszych roślin i popularnych zwrotów, my- Polacy uczyliśmy się zwrotów języka: tureckiego, kurdyjskiego, somalijskiego, ukraińskiego czy nigeryjskiego, które również nie należą do łatwych.

po rajdzie zorganizowane było ognisko, którego rozpalenie po deszczowych dniach graniczyło z cudem. Nie poddaliśmy się i wspólnymi siłami wskrzesiliśmy iskry:), a gdy zrobiło się chłodniej, wspólnie, integrując się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy ulubione pieśni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom 😉

dav

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x