skype wsh radom
rekrutacja online

Szlachetna Paczka dla Pani Zofii

Udostępnij

W tym roku po raz kolejny społeczność akademicka Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki. Każdego roku studenci chcą nieść pomoc, radość i zapewnić bezpieczne Święta Bożego Narodzenia. Tym razem zebrane środki w ramach akcji powędrowały do samotnej Pani Zofii.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, KTÓRZY POMOGLI NAM WESPRZEĆ TAK WYJĄTKOWĄ INICJATYWĘ, ORAZ OSOBOM, KTÓRE POMOGŁY W ZBIÓRCE PIENIĘŻNEJ.

Tegoroczna akcja zbierania środków finansowych przeznaczona była dla: Pani Zofii (83 l.) Jest Ona samotną kobietą mieszkającą w starym domu. Dawniej aktywnie pracowała w żegludze, wiodła z mężem skromne życie. Po śmierci małżonka zamieszkała w domu po rodzicach. Pani Zofia nie ma dzieci dlatego została teraz bez najbliższych. Niedawno umarł jej kochany brat, który miał się nią opiekować i być oparciem, kiedy pani będzie mieć mniej siły, a z każdym dniem ich ubywa. Mieszkanie pani Zofii jest w złym stanie. Przeciekający dach, stare ściany, nieszczelne drzwi to główne utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu. Stan domu przyczynił się do problemów zdrowotnych i zwiększenia kosztów ogrzewania. Pani Zofia boryka się bowiem z migotaniem przedsionków, niewydolnością serca, arytmią oraz problemami z chodzeniem i ciśnieniem. Jedynym dochodem jest emerytura w wysokości 1500 zł, a po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania, kredytu zaciągniętego na drobne prace remontowe domu i wydatki na leki,  pozostaje na życie około 490 zł.

Zbiórka pieniężna mająca na celu pomoc Pani Zofii została przeprowadzona w Wyższej Szkole Handlowej w terminie od 28-ego listopada do 4-ego grudnia w wyniku której została zebrana kwota 1135 złotych.

Zebrane środki pieniężne pozwoliły na zakup:

– wersalki (839 zł + 30 zł wniesienie),

– narzuty (119 zł),

– papy (115,31 zł).

  • Zbiórkę pieniędzy w powyżej wymienionym terminie przeprowadzili Studenci Koła Naukowego Młodych Pedagogów, Studenckiej Organizacji Wolontariat i Samorządu Studenckiego.
  •  Środki pieniężne, które pozostały ze zbiórki (tj. 31,69 złotych) zostaną przekazane mieszkańcom DPS w Jedlance w podziękowaniu za koncert wigilijny, który odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej dnia 15.12.2018 r.

Serdecznie dziękuję w imieniu Organizatorów

dr Magdalena Buzor.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x