skype wsh radom
rekrutacja online

Maraton Pisania Listów 2018 – mamy 6019 listów!

Udostępnij

Już po raz czwarty Wyższa Szkoła Handlowa przyłącza się do akcji odręcznego pisania listów dla wybranych osób w ramach Maratonu Pisania Listów Amnesty In. W wielkim finale od 12.00 w południe 8 grudnia do 12.00 następnego dnia (24 h!) będziemy wspólnie ze studentami i Radomianami pisać listy w obronie kobiet, których prawa zostały złamane lub naruszone. Domagamy się sprawiedliwości, zgłaszamy sprzeciw do władz krajów, w których odsiadują niesłuszne wyroki lub są prześladowane! Chcesz uratować czyjeś życie? Sprawdź – gdzie i kiedy oprócz finału możesz jeszcze napisać list!

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend, w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12). Podczas tego wydarzenia ludzie na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

„Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem,,ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia”  Amnesty Int.

Idea Maratonu narodziła się w  Polsce w 2001 roku i urosła do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób. W 2017 roku podczas ubiegłorocznej akcji, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu pobiliśmy rekord, pisząc wspólnie ze studentami, uczniami szkół patronackich oraz Radomianami ponad 6000 listów!

Mamy nadzieję, że również w tym roku: studenci, uczniowie, mieszkańcy naszego miasta, a także osoby z życia publicznego i społecznego znów okażą serce i wsparcie. 23 Listopada rozpoczynamy pierwszą akcję pisania listów w szkołach, będących pod patronatem uczelni.  W weekendy 24-25 listopada orz 1-2 grudnia każdy mieszkaniec naszego miasta i regionu może napisać list, odwiedzając Galerię Słoneczną przy ul. Chrobrego. W okresie przedświątecznym to dobra okazja, by poświęcić kilka minut i zrobić dobry uczynek!

W tym roku Amnesty Int. wytypowała 9 walecznych, odważnych kobiet – wśród nich jest także cała społeczność, dla których dobro innych stało się wartością nadrzędną! Niestety w wyniku niesprawiedliwości władz krajów, w których żyją, ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, a nawet już wydano na nie niesprawiedliwe wyroki.  Możesz się sprzeciwić! Poznaj ich historie i nie bądź obojętny, każdy list ratuje życie!

DLA KOGO PISZEMY?

ATENA DAEMI – Iran

WITALINA KOWAL – Ukraina

MARIELLE FRANCO – Brazylia

SENGWER – Rdzenna społeczność – Kenia

NAWAL BENAISSA – Maroko

GULZAR DUSZENOWA – Kirgistan

NONHLE MBUTHUMA – RPA

GERALDINE CHACON – Wenezuela

PAVITRI MANJHI- Indie

14 KOBIET – Polska

Drogi Nauczycielu! Zabrało terminu dla twojej szkoły? Chcesz zorganizować Maraton samodzielnie z klasą lub klasami w szkole? Masz już doświadczenie z poprzedniego roku? Zgłoś chęć samodzielnej organizacji – przygotujemy materiały dla uczniów, masz szansę zgromadzić więcej listów!!!! Po akcji w szkole czekamy na nie do finału!

Finał Akcji 8-9 grudnia w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu – kampus Traugutta 61a piszemy całą dobę! Przyjdź, napisz list i uratuj życie.

Patroni medialni wydarzenia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x