skype wsh radom
rekrutacja online

Kształcimy Kadry dla Portu Lotniczego w Radomiu!

Udostępnij

W dniu 29 listopada 2018 roku Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu doc. dr Elżbieta Kielska podpisała porozumienie o współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” oraz jego siostrzaną spółką ACS Sp. z.o.o, zajmującą się między innymi kontrolą pasażerów i bagażu na lotniskach.

 

Porozumienie jest wyrazem uznania dla Uczelni, jej działalności badawczo-rozwojowej, dydaktyczno-naukowej i organizacyjnej i ma na celu m.in. przygotowanie i doskonalenie kadr w zakresie szeroko rozumianej ochrony lotnictwa cywilnego.

 Porozumienie zostało podpisane w obecności Wicemarszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Adama Bielana, który nawiązując do rozpoczętej – strategicznej dla miasta Radomia – inwestycji budowy Portu Lotniczego Radom podkreślił, iż może mieć ona kluczowe znaczenie dla rozwoju Radomia, analogiczne do doprowadzenia do naszego miasta w XIX w. linii kolejowej.

 Ze strony PPL porozumienie podpisał Prezes, Pan Mariusz Szpikowski, zaś ze strony ACS Prezes Zarządu Spółki Pan Artur Sterkowicz i Wiceprezes Pani Krystyna Krzysztofiak.

W wyniku podpisanego porozumienia studenci WSH, już w bieżącym roku akademickim mają możliwość zdobycia certyfikatów Operatora Kontroli Bezpieczeństwa oraz Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej, z uprawnieniami do posiadania i posługiwania się bronią włącznie.

We współpracy z powyższymi podmiotami, oferta studiów w WSH w specjalności „Bezpieczeństwo portów lotniczych” na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wychodzi naprzeciw pojawiającym się potrzebom rynku pracy w regionie, związanym z rozbudową transportu lotniczego, przede wszystkim nisko kosztowego i czarterowego. Studenci, studiując powyższą specjalność mają możliwość uzyskania w/w certyfikatów wydawanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, odbywania praktyk specjalistycznych (obecnie na lotnisku Okęcie), jak również specjalistycznych treningów w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Znacznie poszerzona oferta edukacyjna daje absolwentom kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w portach lotniczych, centrach logistycznych, innych firmach i instytucjach, w których wymagany jest nowoczesny i skuteczny system zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x