skype wsh radom
rekrutacja online

Legioniści w Fabryce Broni

Udostępnij

W dniu 26 listopada 2018 roku studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, w ramach podróży studyjnej, odwiedzili Fabrykę Broni „Łucznik”, która swoje istnienie datuje od 1923 roku. Celem wizyty było zapoznanie studentów z planami rozwoju Fabryki Broni w Radomiu, nowoczesnymi technologiami stosowanymi przez Zakład w procesie wytwarzania broni strzeleckiej oraz przedstawienie oferty produktowej Fabryki.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z Prezesem Zarządu Panem Adamem Suligą, który omówił znaczenie realizowanej przez Zakład produkcji specjalnej na potrzeby obronności państwa, naświetlił strategię firmy, perspektywy rozwoju oraz najbliższe plany Fabryki. W krótkiej prezentacji została omówiona historia Zakładu, poszczególne produkty, potencjalni odbiorcy oraz specyfika procesów technologicznych wykorzystywanych w produkcji broni strzeleckiej.

Następnie zaprezentowana została Sala Tradycji Fabryki, w której można było zobaczyć niemalże wszystkie wyprodukowane w Fabryce typy broni, od tych, którymi przez lata posługiwali się żołnierze i inni funkcjonariusze służb mundurowych, egzemplarze wykonywane tylko w krótkich seriach, po broń przeznaczoną do sektora cywilnego. W Sali Tradycji nie zabrakło również maszyn do szycia oraz maszyn do pisania, które w przeszłości wytwarzane były w części cywilnej Fabryki.

Kolejnym etapem wizyty było zwiedzenie linii produkcyjnej Fabryki. Studenci rozpoczęli tę część wizyty od zwiedzania wydziałów produkcyjnych takich, jak prototypownia, obróbka termiczna, obróbka CNC, dochodząc do montażowni gotowych podzespołów produkowanej broni. Dużą ciekawość wzbudził proces kucia lufy karabinu oraz wyspecjalizowane obrabiarki, w pełni zautomatyzowane i o wysokim stopniu precyzji. Zapoznano się również w tej części wizyty z elementami kontroli jakości produkcji i próbami nowej broni z użyciem ostrej amunicji.

Końcowym punktem programu wizyty w Fabryce była prezentacja najnowszych modeli broni, które niedawno opuściły linię produkcyjną. Duże zainteresowanie wzbudził  Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT, w który obecnie wyposażana jest nasza armia oraz pistolet PR-15 RAGUN. Legioniści walory tej broni mieli możliwość wypróbować osobiście na strzelnicy Fabryki.

Studenci składają serdeczne podziękowania Zarządowi Fabryki Broni i osobom, pod opieką których mogli zwiedzić tak renomowaną Fabrykę usytuowaną w naszym mieście.

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x