skype wsh radom
rekrutacja online

Spotkanie Koła Psychologii – Jak ustalić ryzyko samobójstwa i samookaleczenia?

Udostępnij

Jak ustalić ryzyko samobójstw u danej osoby? Jak jej pomóc? Na te i inne pytania będziemy szukali odpowiedzi podczas najbliższego otwartego spotkania Koła Psychologii, które odbędzie się 5.12.2018 o godz. 16.30 w sali C-4 na ul. Traugutta 61a. Uczestnicy spotkania będą mieli wtedy okazję obejrzeć film szkoleniowy poświęcony prowadzeniu sesji interwencyjnej z osobą, u której występuje ryzyko samobójstwa lub samookaleczenia.

Samobójstwa i samookaleczenia – jak pomóc osobom z grupy ryzyka? Samobójstwa i samookaleczenia należą do istotnych problemów społecznych, psychologicznych i medycznych. Przyjmuje się, że na świecie co 40 sekund ktoś odbiera sobie życie. Co roku 800 tys. ludzi popełnia samobójstwo, a 20 razy więcej osób podejmuje próby samobójcze. Choć na depresję częściej chorują kobiety, to samobójstwa w zdecydowanej mierze popełniają mężczyźni. Liczba samobójstw w krajach wysokorozwiniętych jest wyraźnie wyższa niż w krajach średnio rozwiniętych. Samobójstwa stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów wśród młodzieży, natomiast najwyższy wskaźnik samobójstw dotyczy osób w wieku średnim i starszych.

Więcej informacji udziela
opiekun Koła Psychologii:
dr Paweł Nowak
e-mail:pnowak@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x