skype wsh radom
rekrutacja online

Powitaliśmy nowy, jubileuszowy rok akademicki 2018/2019!

Udostępnij

W dniu 20 października 2018 roku o godz. 11.00, w Aditorium Primum studenci, wykładowcy, pracownicy oraz władze uczelni oficjalnie powitali Nowy Rok Akademicki 2018/2019 w Wyższej Szkole Handlowej, w Radomiu. Wyjątkową, jubileuszową Inaugurację z okazji 20 – lecia istnienia uczelni uświetnili liczni goście: przedstawiciele władz miasta, placówek edukacyjnych, organizacji pozarządowych. Nie zabrakło ciepłych słów do studentów, pierwszego roku od Rektor, dziekanów i Kanclerza, którzy życzyli sukcesów i wytrwałości w osiąganiu celów. Władze uczelni nagrodzili Turkusami, wykładowców i pracowników uczelni, a wykład inaugurujący przygotował prof. nadzw. dr hab. Michał Domagała

Tuż po uroczystym wysłuchaniu Hymnu Polski oraz Gaude Mater Polonia, J.M. Rektor doc. dr Elżbieta Kielska przypomniała zebranym o 20-letniej historii Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu – podkreśliła wielowymiarową działalność uczelni na rzecz: edukacji studentów, w Radomiu i za granicą , współpracy z samorządami, instytucjami lokalnymi i międzynarodowymi.  „20 lat to krótki czas” – jak podkreśliła Rektor, ale dla Wyższej Szkoły Handlowej oraz Radomia był to czas dobrze wykorzystany – intensywny! W tym czasie uczelnia przeżyła niezwykle szybki rozwój i na stałe wpisała się w mapę miejsc w regionie, które promują pozytywne wartości  takie jak szacunek dla drugiego człowieka, !  Wdrażanie nowych technologii, pozyskiwanie partnerów, wykładowców – zwłaszcza praktyków z różnych dziedzin – i budowanie dobrych relacji z otoczeniem – instytucjami, firmami – to tylko część działań, które składają się na sukces WSH.

Satysfakcji ze studiowania oraz sukcesów życzył także Kanclerza WSH, prof. nadzw. Gerard Paweł Maj. Kanclerz wyróżnił najlepszych studentów WSH studiów I i II stopnia, którzy zdobyli najwyższe średnie, wręczając listy gratulacyjne.

Władze uczelni nagrodzili także Turkusami 20-lecia wykładowców za pracę na rzecz podnoszenia jakości efektów kształcenia oraz byłych i obecnych pracowników Wyższej Szkoły Handlowej, którzy przyczynili się do rozwoju uczelni a swoją pasją i zaangażowaniem, na co dzień sprawiają, że studia w WSH kojarzą się z miłą i rodzinną atmosferą.

Po przemówieniach nastąpiła uroczysta immatrykulacja, czyli pasowanie na studenta WSH. Po immatrykulacji z okazji wyjątkowego jubileuszu 20-lecia życzenia sukcesów oraz radości z możliwości studiowania na prestiżowej uczelni do studentów, Założycieli i Rektor uczelni złożyli zaproszeni goście: przedstawicie władz miasta, województwa, ministrowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Na ręce władz powędrowały okolicznościowe ordery, wyróżnienia i statuetki.

Swoją obecnością inaugurację zaszczycili: Marek Suski – Poseł na Sejm RP Sekretarz Stanu,Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Wojciech Skurkiewicz – Poseł na Sejm RP, Wiceminister Obrony Narodowe, Leszek Ruszczyk – Poseł na Sejm RP, Andrzej Kosztowniak – Poseł na Sejm RP, Julia Pitera – Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Jego ekscelencja Hasan Hasanov – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Azerbejdżanu w Polsce wraz z małżonką, Zbigniew Gołąbek – Radny Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Radosław Witkowski – Prezydent Miasta Radomia, Goście z Wydziału Prawa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego Łesi Ukrainki w Łucku z prodziekanami: Antonem Demchukiem i Yuriy Hofmanem, kierownikiem katedry Prawa i Postępowania Prawnego Yuliią Fidri, Agnieszka Dolna – Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie Trybunalskim, dr inż. Tomasz Śmietanka – Burmistrz Gminy Kozienic insp. Kamil Borkowski – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, Dariusz Hyc – Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Radomiu Kamil Dziewierz – Wójt Gminy Jedlińsk, Włodzimierz Guzowski – Dyrektor Naczelny Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zakładu Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu, Monika Bednarczyk – Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Radomiu Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, ppłk Łukasz Baranowski -Dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, pułk. Tomasz Płowaś – Zastępca Dowódcy 42  Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, mjr Artur Łęcki – Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu, Edmund Nowocień, Komendant Straży, Miejskiej w Radomiu, mjr Sławomir Życzyński – Zastępca Dyrektora, Aresztu Śledczego w Radomiu, Lucyna Wiśniewska – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu

​W trakcie inauguracji  głos zabrał także przedstawiciel Rady Samorządu Studenckiego – Hubert Smolarczyk, student II roku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Inaugurację zakończył wykład „Prawo a Polityka” prof. nadzw. dra hab. Michała Domagały. Uroczystą Inaugurację zakończył hymn akademicki Gaudemus Igitur.

Po inauguracji na gości czekał bankiet w Caffe Gallery.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x