skype wsh radom
rekrutacja online

10 ze Stambułu – Taner Kiliç – wolny!

Udostępnij

Taner  Kılıç, prezes Amnesty int. w Turcji 15 sierpnia 2018 roku opuścił więzienie! Dosłownie – jeden z dziesięciu obrońców praw człowieka, Bohater „10 ze Stambułu”, o której prawa walczyliśmy w ramach Maratonu Pisania Listów 2017 w WSH, mógł wreszcie powrócić do rodziny!

W grudniu 2017 roku, w ramach kolejnej edycji Maratonu Pisania listów, Amnesty Int., przedstawiło 10 obrońców praw człowieka w Turcji jako „10  ze Stambułu”- na czele tej grupy stał Prezes Amnesty w Turcji, Taner Kılıç. Taner i jego dziesiątka byli grupą spośród innych 11 przypadków więźniów, których historie wzruszyły i zmotywowały ludzi na całym świecie do napisania protestów!

W lipcu 2017 roku Taner wraz z grupą 9 obrońców praw człowieka został aresztowany pod zarzutem spiskowania i udziału w zbrojnej organizacji terrorystycznej. Aż do dziś dziewięciu niesłusznie skazanych osób z tej grupy odsiaduje wyroki w więzieniu.

Dzięki solidarności ludzi z całego świata, listom napisanym w obronie „10 ze Stambułu” także za pośrednictwem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, Taner może dziś cieszyć się wolnością i znów bronić praw,  tym razem swoich przyjaciół – uciśnionych i niesłusznie karanych przez rząd. W komentarzu od Amnesty Int. czytamy: „Chciałbym podziękować wszystkim za międzynarodową solidarność, którą mi okazano. Na całym świecie – od Beninu po Norwegię”.  Wiemy, że listy spływające z całego świata do władz, w krajach, gdzie obrońcy praw odsiadują wyroki, dają im wsparcie.

POZNAJ HISTORIĘ 10-tki ze Stambułu!

Czekamy na kolejne, dobre wieści o innych więźniach sumienia!

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x