skype wsh radom
rekrutacja online

PRAWO – nowy kierunek w WSH!

Udostępnij

Z radością i dumą informujemy, że Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu otrzymała pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku PRAWO! W dniu 29 marca 2018 roku Uczelnia otrzymała także, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uprawnienia do prowadzenia kształcenia w trybie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. Uczelnia uruchomi nowy kierunek w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym w roku akademickim 2018/2019. Zapisy na studia rozpoczynamy już w maju!

Studia prawnicze zapewniają nie tylko znakomitą orientację teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w zakresie stanowienia i funkcjonowania prawa. Studenci zapoznają się z poszczególnymi dyscyplinami prawa oraz teorią i filozofią prawa i doktryn polityczno-prawnych. Zdobywają umiejętności rozumienia tekstów prawnych oraz posługiwania się regułami logicznego rozumowania i interpretowania przepisów. Potrafią korzystać z wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych. Zdobywają praktyczne umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz porozumiewania się w procesie podejmowania decyzji prawnych, a także występowania w roli negocjatora albo mediatora w sytuacjach, w których obowiązujące prawo wskazuje mediację jako zalecany sposób rozstrzygania sporów prawnych. Studenci w toku studiów doskonalą umiejętności językowe i retoryczne oraz uczestniczą w warsztatach argumentacji prawniczej i symulacyjnych rozprawach sądowych.

Plan studiów obejmuje m.in. przedmioty: podstawy prawoznawstwa, logikę prawniczą, prawo konstytucyjne, prawo karne, prawo administracyjne, prawo cywilne, postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne, prawo karne procesowe, postępowanie cywilne, doktryny polityczno-prawne, prawo pracy (indywidualne oraz zbiorowe) i ubezpieczeń społecznych, prawo finansowe i finansów publicznych, prawo międzynarodowe publiczne i prywatne, prawo Unii Europejskiej, prawo gospodarcze publiczne, prawo rzymskie, prawo handlowe, prawo o adwokaturze, radcach prawnych i notariacie, prawo o ustroju sądów powszechnych i prokuraturze itp.

Absolwenci są przygotowani (po zdaniu odpowiednich egzaminów) do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych: adwokackiej, radcowskiej, referendarskiej, sędziowskiej, notarialnej, prokuratorskiej, komorniczej. Mogą również podjąć pracę we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, wymagających posiadania wiedzy prawniczej: sądach, kancelariach prawnych, kancelariach notarialnych, biurach doradztwa prawnego, bankach, biurach nieruchomości, firmach ubezpieczeniowych itp.

1. Decyzja PKA – Uchwała Nr 110/208 PPKA 

2. Decyzja MNiSW  – DSW.WNN.6022.32.3.2018.AW

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x