skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Azerbejdżanu o przyjaźni Polaków i Azerów

Udostępnij

Przy okazji świętowania stulecia państwowości obu krajów – Polski i Azerbejdżanu, Jego Ekscelencja, Hasan Hasanov o godz. 11.00 w trakcie wykładu międzynarodowego w murach WSH przy ul. Traugutta 61a przypomniał zgromadzonym o ważnych wątkach historycznych wiążących oba kraje, a także o przyjaźni, łączącej także Ambasadę Azerbejdżanu oraz Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. Uczelnia już po raz trzeci miała przyjemność goszczenia Pana Ambasadora.

Tu już trzecia wizyta Jego Ekscelencji Hasanova w WSH, tym razem Ambasador skupił swoją uwagę na współpracy i relacji, która łączy Polskę i Azerbejdżan. Warto wspomnieć, że pomimo różnic religijnych czy językowych – oba kraje mają wspólną historię w zakresie utworzenia państwa, ale także na mocy porozumień podpisanych przez Prezydenta Dudę i Ilhama Alijewa o współpracy w dziedzinie: obronności i energetyki,  również wspólną deklarację na temat tzw. mapy drogowej, w kierunku strategicznego partnerstwa, współpracy politycznej i gospodarczej.

„Cieszy nas fakt, że w tym roku Rzeczpospolita Polska również obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. Stosunki między Azerbejdżanem a Polską mają wielowiekową tradycję. Chciałbym zaznaczyć, że 100 lat temu wielu Polaków walczyło, a nawet poległo na drodze ku wolności i państwowości Azerbejdżanu. Naród azerbejdżański nigdy nie zapomni tych zasług Polaków. Aby uczcić pamięć Azerbejdżan oraz Polaków, którzy brali udział w umacnianiu stosunków pomiędzy Azerbejdżanem a Polską, z inicjatywy Ambasady w Polsce powstało 20 pomników i tablic pamiątkowych ” podkreślił w przemówieniu Ambasador.

Prócz przyjaźni między oba krajami oraz wzajemnej pomocy w kontekście współpracy i budowania państwa Azerbejdżanu – Pan Ambasador podkreślił, że chętnie odwiedza Radom i Wyższą Szkołę Handlową. Podczas trzeciej wizyty w WSH, Jego ekscelencja odznaczył także władze Uczelni. Medale medalem, upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski i Azerbejdżanu za upowszechnianie wiedzy oraz krzewienie przyjaźni między oba państwami poprzez np.: organizację wykładów otrzymała: Rektor uczelni, doc. dr Elżbieta Kielska oraz wykładowca i organizator wykładów międzynarodowych w WSH, dr Piotr Chojnacki.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x