skype wsh radom
rekrutacja online

Międzynarodowa Konferencja nt. Wolontariatu

Udostępnij

To już siódma ogólnopolska konferencja zorganizowana z inicjatywy studentów  – wolontariuszy Studenckiej Organizacji ,,Wolontariat’, która odbyła się w Wyższej Szkole Handlowej, w Radomiu tym razem w dniu 18 maja 2018. Celem konferencji była wymiana  doświadczeń i refleksji związanej z wychowawczym oddziaływaniem wolontariatu na młode pokolenie.

W konferencji wzięło udział łącznie 29  prelegentów byli to zarówno naukowcy, wolontariusze – studenci oraz  osoby reprezentujące organizacje i instytucje działające w sferze wolontariatu m. in. z: Caritas Diecezji Radomskiej,   Fundacji Verum Alfa, Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”,  Stowarzyszenia Podzielmy się Uśmiechem.

Konferencję rozpoczęła sesja plenarna, podczas której poruszono między innymi tj. zagadnienia jak:

– rola wolontariatu w trosce św. Jana Pawła II o ludzi starych;

– wartości przekazywane młodzieży poprzez pracę wolontarystyczną;

– kształtowanie się empatii  u młodzieży pod wpływem podejmowanych działań wolontarystycznych;

– motywy podejmowania działań wolontarystycznych;

– wolontariat w jednostkach budżetowych.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano wystąpienia o podejmowanych działaniach pomocowych przez Caritas Diecezji Radomskiej.

Wśród uczestników konferencji wiele wzruszeń dostarczyło świadectwo matki niepełnosprawnego dziecka, która dzięki  podejmowanych działaniach przez Stowarzyszenie Podzielmy się Uśmiechem i zaangażowaniu wolontariuszy umożliwia niepełnosprawnym uczestniczenie  w życiu społecznym.

W konferencji oprócz prelegentów liczny udział wzięli uczniowie ze szkolnych klubów wolontariatu wraz ze swoimi opiekunami.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x