skype wsh radom
rekrutacja online

100 lat Azerbejdżanu – wykład Ambasadora H. Hasanova

W ramach obchodów setnej rocznicy powstania Azerbejdżanu a także przy okazji świętowania 100-lecia państwowości Polski, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Ambasadorem J.E. Hasanem Hasanovem, które odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, w dniu 5 czerwca 2018 r. o godz. 11:00 w gmachu przy ul. Traugutta 61a.

Azerbejdżan podobnie jak i Polska w 2018 r. obchodzi 100-lecie państwowości. Oba kraje mają wspólną historię w zakresie utworzenia państwa lecz zdecydowanie różnią się pod względem położenia geopolitycznego. Podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa podpisano umowy dwustronne, między innymi o współpracy w dziedzinie: obronności i energetyki, podpisano również wspólną deklarację na temat tzw. mapy drogowej, w kierunku strategicznego partnerstwa, współpracy politycznej i gospodarczej między Polską i Azerbejdżanem. Prezydent Alijew deklarował wzmocnienie przyjaźni i rozwoju relacji polsko-azerskich. Prezydent Andrzej Duda wskazywał na potencjał gospodarczy obu krajów jest bardzo duży, choć wymiana handlowa pomiędzy Polską a Azerbejdżanem jest bardzo skromna.

Na kolejny wykład Ambasadora Azerbejdżanu w WSH zapraszamy 5 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w gmachu przy ul. Traugutta 61a.

WSTĘP WOLNY 🙂

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x