skype wsh radom
rekrutacja online

Ogólnopolska Konferencja Naukowa dotycząca Wolontariatu

Pomaganie innym, zwłaszcza osobom społecznie zależnym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej lub społecznej –  to cel współczesnych wolontariuszy z otwartym sercem. Wśród nich są także studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, którzy co roku w ramach działalności Studenckiej Organizacji ,,Wolontariat’’ zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej. Konferencja nt.: Pomagając innym, pomagasz i sobie, czyli o wychowawczej roli wolontariatu odbędzie się 18 maja 2018 roku.

Uwaga – Konferencja odbędzie się w budynku przy ul. Mazowieckiego 7a !

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i refleksji związanej z wolontariatem młodych. Konferencja stanowi możliwość wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współczesnych nurtów wolontariatu i efektów pracy wolontariuszy. W tym roku temat konferencji skupia się wokół wychowawczej roli wolontariatu: Pomagając innym, pomagasz i sobie, czyli o wychowawczej roli wolontariatu. Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy naukowców, wolontariuszy – studentów, uczniów ze szkolnych klubów wolontariatu oraz ich opiekunów, nauczycieli i wychowawców, osoby reprezentujące różne organizacje pozarządowe i instytucje działające w sferze wolontariatu oraz osoby, które otrzymują na co dzień pomoc od wolontariuszy.

Studencka Organizacja ,,Wolontariat’’ działająca w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu powstała z inicjatywy studentów – wolontariuszy. Zrzesza wolontariuszy – studentów z wszystkich  kierunków studiów. Celem Organizacji  jest uwrażliwienie studentów na ważne problemy społeczne. Młodzi ludzie w ramach działań organizacji pomagają w nauce dzieciom osieroconym i ze środowisk patogennych, opiekują się i organizują czas wolny osobom starszym oraz angażują się w pomoc hospicyjną. Aktywnie uczestniczą  w projekcie ,,Szlachetna Paczka” czy ,, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz w swoich projektach tj. ,,Wielkanocny wolontariat’’. Współpracują ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Oprócz działalności na rzecz drugiego człowieka, co roku od sześciu lat studenci –wolontariusze organizują konferencję naukową, w której udział biorą naukowcy, wolontariusze oraz osoby otrzymujące pomoc. Poprzez bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka studenci – wolontariusze uczą się odpowiedzialności i wrażliwości. Mają również możliwość wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej na studiach, szansę na poznanie interesujących, pełnych energii, chętnych do działania ludzi i wspólnie tworzenie czegoś wyjątkowego.

Należy podkreślić, że studenci – wolontariusze podejmują swoje działania nie tylko na terenie miasta Radom, ale również  docierają ze swoją pomocą do mieszkańców mniejszych miejscowości z okolic Radomia.

PROGRAM KONFERENCJI

Kontakt:

dr Agnieszka Sadowska –  asadowska@wsh.pl

Aneta Wojdat – aneta@wojdat.eu

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x