skype wsh radom
rekrutacja online

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Współorganizatorzy zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. ,,Wdrażanie zobowiązań międzynarodowych w związku  z członkostwem w Unii Europejskiej”. Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61A.

Celem konferencji jest ukazanie współczesnych wyzwań, stojących przed państwami w aspekcie członkostwa w Unii Europejskiej. Problemy związane z wdrażaniem zobowiązań międzynarodowych, są niezwykle ważne dla krajów członkowskich Unii Europejskiej, a także krajów pretendujących do wejścia do jej elitarnego grona. Problemy te stają się wyzwaniem dla polityków, ale i ludzi nauki w wielu dyscyplinach. Wypełnianie zobowiązań międzynarodowych, w aspekcie mnogości konwencji Rady Europy, aktów europejskiego acquis communautaire i umów, jest niezwykle złożone i wymaga od członków ratyfikowania własnych dokumentów niemalże we wszystkich obszarach.

Mamy nadzieję, że dojdzie do konstruktywnej dyskusji nad znaczeniem wielowątkowych procesów wynikających ze zmian politycznych, społecznych, kulturowych, ekonomicznych, jak również administracyjno-prawnych we Wspólnocie Europejskiej.

Organizatorzy dostrzegają potrzebę podjęcia dyskusji nad wymaganiami w zakresie regulacji w dziedzinie współpracy politycznej, społecznej, kulturowej, ekonomicznej, czy administracyjnej. Powyższa dyskusja obejmie aspekty:

  1. Wdrażania zobowiązań międzynarodowych przez kraje członkowskie Unii Europejskiej.
  2. Przygotowania kandydatów do członkostwa w Unii Europejskiej, w zakresie sprostania zobowiązaniom międzynarodowym.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, prawa, administracji, psychologii, pedagogiki, etyki, służb mundurowych oraz praktyków reprezentujących różne instytucje. Liczymy na obecność wielu środowisk akademickich reprezentowanych przez wykładowców i studentów.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres: konferencja2018@wsh.pl do dnia 7 maja 2018 r.

Agenda konferencji

Karta zgłoszenia

Kontakt:

mgr Katarzyna Marcinkiewicz-Marszałek

e-mail: kmarcinkiewicz@wsh.pl

tel. 48 360 10 75 w. 14

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x