skype wsh radom
rekrutacja online

Koło Psychologii w Budapeszcie

Udostępnij

Grupa blisko pięćdziesięciu, spragnionych niecodziennych wrażeń studentów różnych kierunków studiów wraz z pracownikami WSH wzięła udział w wyjeździe zorganizowanym przez Koło Psychologii do jednej z najpiękniejszych światowych stolic – Budapesztu. Jest to wymarzone miasto dla miłośników historii, architektury, sztuki i … psychologii.

To właśnie z tym miastem związani są najbardziej wpływowi psychoanalitycy: Sándor Ferenczi, Michael Balint czy Margaret Mahler. Podczas pobytu w Budapeszcie odwiedziliśmy najstarszą i najbardziej renomowaną uczelnię węgierską Uniwersytet Budapeszteński Loranda Eötvösa (Eötvös Loránd Tudományegyetem, ELTE). Ponadto w ramach poznawania miasta wspięliśmy się na Górę Gellérta, skąd roztacza się imponująca panorama Dunaju i Pesztu.

Zwiedziliśmy dzielnicę zamkową, obejrzeliśmy uroczystą zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim, podziwialiśmy Stare Miasto z katedrą koronacyjną, Kościołem Macieja i neoromańską Basztą Rybacką. Przeszliśmy przez Most Łańcuchowy do Pesztu, gdzie największe wrażanie zrobił na nas majestatyczny budynek parlamentu węgierskiego zaliczany do największych i najpiękniejszych tego typu gmachów na świecie. Spacerowaliśmy po słynnej ulicy Váci i bulwarach naddunajskich. Do Radomia wróciliśmy z dużą dawką niezapomnianych wrażeń i ochotą na ponowny wyjazd.

Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x