skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Algierii w WSH

Udostępnij

Współczesna Algieria należy do najsilniejszych państw kontynentu. Posiada największe terytorium na kontynencie Afrykańskim oraz ponad 40mln ludności. Z uwagi na pozycję polityczną i militarną jaką odgrywa w regionie północnej Afryki posiada ponad półmilionową armię oraz zaplecze w postaci blisko 400 tys. wyszkolonych rezerwistów. Gospodarka w znacznej mierze opiera się na eksporcie ropy naftowej i gazu ziemnego wydobywanego na Saharze. Ponad to wydobycie rud metali, m.in. rtęci jest ważną gałęzią przemysłu i gospodarki kraju. 24 kwietnia o godz. 11.00 w murach WSH przy ul. Traugutta 61 a gościliśmy Ambasadora Algierii, Jego Ekscelencja, Salah Lebdioui niezwykle ciekawie opowiedział o roli stabilizacji regionu północnej Afryki, odpowiadając także na pytania ważne i nurtujące pytania od słuchaczy.

Wśród najważniejszych punktów wykładu pojawiły się między innymi: problem nielegalnych imigrantów i handel ludźmi w Libii, współpraca między uczelniami w Polsce i w Algierii, a także współczesna sytuacja gospodarcza oraz polityczna między Algierią a Unią Europejską.

Jego Ekscelencja wygłosił wykład w języku francuskim.

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x