skype wsh radom
rekrutacja online

Dzień IT w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

Udostępnij

W dniu 6 kwietnia 2018 roku Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, w ramach propagowania kształcenia informatycznego oraz pogłębiania w tym zakresie wiedzy i umiejętności młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowała kolejną edycję Dnia IT. Podczas tego wydarzenia można było zapoznać się z kierunkami rozwoju technologii informatycznych, spotkać się z przedstawicielami firm IT naszego regionu, jak również ciekawymi ludźmi odnoszącymi sukcesy na portalach społecznościowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z blogerem Jakubem Gutkowskim – twórcą strony dotnetblogs.pl – agregatora polskich blogów .NET., czy też inicjatorem warsztatów – devWarsztaty, w których pełną inicjatywę wykazuje sama społeczność, próbując swoich sił w przekazywaniu posiadanej wiedzy w formie warsztatów zainteresowanym danym tematem. Do rozwijania swoich umiejętności informatycznych zachęcał młodzież również youtuber Patryk Rogala – student III roku informatyki, posiadający już ponad 160 tys. subskrybentów, a którego głównym nurtem jest gra komputerowa Counter Strike Global Ofensive.

Studenci WSH w Radomiu, członkowie Koła Naukowego Młodych Informatyków, zachęcali młodzież do zgłębiania wiedzy w dziedzinie robotyki i automatyki, prezentując zbudowane przez siebie mini roboty, z którymi miesiąc wcześniej brali udział w zawodach robotów na Politechnice Warszawskiej.

Oprócz spotkania z ciekawymi ludźmi, młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach realizowanych przez wykładowców WSH z zakresu retuszu zdjęć oraz efektu Dragana, czy też w warsztatach z zakresu elementów projektowania przestrzennego i druku 3D. Bardzo ciekawymi okazały się również warsztaty z zakresu modelowania w SOLIDWORKS prowadzone przez przedstawiciela firmy DPS Software.

Podczas Dnia IT przeprowadzony został również finałowy etap konkursu z programowania w języku C i C++, dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnym. Do finału przystąpiło dziesięciu uczniów z sześciu szkół średnich. Zadaniem finałowym było opracowanie algorytmu wyznaczania najkrótszej drogi w grafie ważonym (tzw. sieci) pomiędzy dwoma węzłami (start i meta), ale przechodzącej przez co najmniej cztery węzły pośrednie. Pomocniczo należało również zaproponować opis struktury grafu (połączenia węzłów i czasy) w pliku tekstowym wraz z funkcją wczytywania do programu. O zwycięstwie decydował czas pokonania trasy „start-meta”, z zaliczeniem co najmniej 4 punktów kontrolnych. Każdy z uczestników za rozwiązanie zadania mógł uzyskać max. 100 punktów. Tegoroczny konkurs wygrał Dominik Bassa – uczeń LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach, uzyskując 98 punktów, II miejsce z liczbą 88 punktów zdobył Mariusz Połetek z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś miejsce III Przemysław Szewczyk z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu z liczbą punktów 78. Zwycięzcy konkursu został wręczony woucher na darmowe studia w WSH na dowolnie wybranym kierunku, zaś za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca uczniom zaproponowano bezpłatny pierwszy rok studiów.

Partnerami tegorocznego Dnia IT były firmy: iPlanet współpracująca z Fibro, Humansoft, DPS Software oraz ATS Internet Service Provider. Nie brakło również informacji na temat takich firm, jak radomski Radwag, ArtexIT oraz Tekom.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x