skype wsh radom
rekrutacja online

Mahadine z Czadu – bliżej wolności?

Listy pisane w ramach Maratonu Pisania Listów 2017 akcji Amnesty Int. zaczęły działać! Dobra wiadomość nadeszła z Chadu, gdzie aktywista  – Tadjadine Mahamat Babouri – powszechnie znany, jako Mahadine, odsiaduje karę więzienia za publikacje postów i filmów na Facebooku, krytykujące rząd tego kraju.

Przypomnijmy –  Kilka dni po opublikowaniu niewygodnych dla rządu Czadu informacji w mediach społecznościowych,  Mahadina porwano z ulicy, a następnie przez wiele tygodni był bity i skuty łańcuchami. Grozi mu dożywocie. Jego sytuacja stale pogarsza się ze względu na stan zdrowia. Jest chory na gruźlicę, którą zaraził się w więzieniu.

Mahadine z Czadu, to jeden z 10 więźniów sumienia wybranych przez Amnesty Int. w 2017 roku. Dzięki listom wspólnie napisanym przez ludzi z całego świata, pod koniec lutego 2018 roku Tadjadine Mahamat Babouri, został przeniesiony do więzienia bliżej swojej rodziny. Udzielono mu także niezbędnej pomocy lekarskiej.

W trakcie Maratonu Pisania Listów 2017 roku setki listów wpłynęło w obronie Mahadine także Prezydent Radomia, Radosław Witkowski w trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim złożył swój sprzeciw wobec decyzji władz Czadu i napisał list w jego obronie: „Trzy osoby, w obronie których napisano setki listów w poprzednich edycjach, zostały uwolnione. Wolność odzyskał m.in. najdłużej więziony dziennikarz, Muhammad Bekzhanow. List w obronie tej osoby napisałem również ja (…) wszystkich zachęcam do włączenia się w akcję. Warto!” podkreślił prezydent naszego miasta, który już po raz 3 wziął udział w akcji.

Mahadine z Czadu – poznaj jego historię

Mamy nadzieję, że decyzja władz, jest pierwszym krokiem w stronę wolności Mahadine. Wierzymy, że następnym razem władze tego kraju przeczytają setki listów z prośbą o jego uwolnienie i podejmą właściwe decyzje, by chronić prawa osób niesłusznie więzionych i prześladowanych!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x