skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta studyjna w Stowarzyszeniu „Victoria”

Udostępnij

Alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale również cierpi z tego powodu jego najbliższe środowisko. Istnieje szereg placówek zajmujących się leczeniem alkoholizmu i pomaganiu osobom uzależnionym w wyjściu z nałogu. Jednym z nich jest  Stowarzyszenie „Victoria”, które 21 marca odwiedzili studenci Koła Naukowego Psychologii WSH. Od wielu lat działa ono w Radomiu i jest uważane za jedno z najlepiej funkcjonujących stowarzyszeń abstynenckich w kraju.

21. marca 2018 członkowie Studenckiego Koła Naukowego Psychologii WSH wraz z opiekunem koła wzięli udział w wizycie w Stowarzyszeniu Klub Abstynentów Wzajemnej Pomocy „Victoria”. Podczas spotkania z osobami doświadczającymi uzależnienia i współuzależnienia,  poznając bezpośrednio indywidualne historie osobiste członków stowarzyszenia, studenci poszerzyli swoją wiedzę o uzależnieniu od alkoholu a także  sposobach przezwyciężania związanych z nim problemów. W drugiej części spotkania członkowie koła psychologii zadawali liczne pytania na temat czynników, utrudniających życie w abstynencji, jak również roli najbliższej rodziny w podjęciu decyzji o leczeniu alkoholizmu i kontynuacji terapii tego uzależnienia.

Bliższych informacji na temat kolejnych przedsięwzięć organizowanych przez Koło Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x