Udostępnij
W ramach popularyzowania wśród młodzieży szkół średnich kształcenia informatycznego oraz poszerzanie umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zakresu programowania, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, w dniu 07 marca 2018 roku, zorganizowała I etap kolejnej – piątej edycji konkursu z programowania. Konkurs był dedykowany uczniom szkół średnich, zainteresowanym informatyką, a przede wszystkim wiążącym swoją przyszłość ze studiami ściśle powiązanymi z tą dziedziną.
W tym roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Do udziału zgłoszono dziewięć ekip z różnych szkół z Radomia i okolicznych miast (Ostrowiec Świętokrzyski, Zwoleń, Piaseczno, Szydłowiec, Pionki). Łącznie udział wzięło 26 uczestników. Uczestnicy mieli do wykonania zadanie polegające na zbudowaniu programu kalkulatora, w skład którego miały wejść funkcje konwersji liczb arabskich na rzymskie i odwrotnie oraz menu tekstowe pozwalające na:- wprowadzenie do kalkulatora liczb rzymskich,- prezentację wyniku w postaci liczby rzymskiej oraz arabskiej,- wykonywanie obliczeń wyrażeń prostych,- wykonywanie obliczeń wyrażeń złożonych WZ.
Uczestnicy konkursu na komputerach mieli zainstalowane środowiska (ich kompilatory): Code Blocks, Eclipse CDT (C/C++ Development Tooling) oraz Dev-C++, pozwalające na programowanie w języku C i C++ (wybór języka programowania należał do uczestnika).Zadanie zostało sformułowane tak, aby można było ocenić również częściowe rozwiązania, aby uniknąć problemu braku kompletnych odpowiedzi i tym samym braku kandydatów do etapu finałowego. Praca będzie oceniona pod względem kompletności, poprawności działania oraz stylu programowania. Zadanie z pozoru było łatwe, jednakże wykonanie go czasie 120 minut było założeniem dość ambitnym.
Z wynikami I etapu konkursu uczestniczy zapoznając się do 21 marca, a w dniu 06 kwietnia, w ramach Dnia IT organizowanego w WSH odbędzie się etap finałowy.Organizator – Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu – przewiduje dla uczestników atrakcyjne nagrody.
Za zdobycie I miejsca w konkursie Uczelnia oferuje bezpłatne studia w WSH na dowolnie wybranym kierunku, natomiast zdobywcom II i III miejsca bezpłatny pierwszy rok studiów. Nad sprawnym przebiegiem I etapu konkursu czuwali studenci Koła Naukowego Młodych Informatyków WSH.