skype wsh radom
rekrutacja online

Studenci WSH na zawodach Robomaticon!

Udostępnij

W dniu 3 marca 2018 w murach Politechniki Warszawskiej odbyła się prestiżowa impreza Robomaticon, promująca szeroko pojętą dyscyplinę wiedzy, jaką jest robotyka. Zebrali się fani konstruowania robotów z całej Polski. Nie mogło tam również zabraknąć studentów Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, a przede wszystkim miłośników konstruowania robotów typu LINEFOLLOWER i MINISUMO, na co dzień działających w  WSH w Kole Naukowym Młodych Informatyków.

Siedmioosobowa ekipa z WSH miała zaplanowany występ w dwóch konkurencjach. Na początek nasi studenci musieli dostosować swoje roboty do stworzonych w Politechnice warunków, ringów i plansz. Uznali, że jak na debiut wykonane przez nich własnoręcznie konstrukcje działały całkiem sprawnie. W zawodach brało udział wielu zawodników, więc na ringu pojawiło się mnóstwo robotów Sumo, Mini Sumo, Linefollower’ów, robotów Lego. Była to nie lada gratka dla fanów robotyki. Widownia zapełniła się po brzegi – reprezentanci wszystkich pokoleń. Świetnie to odzwierciedlało wielkie zainteresowanie tą branżą.

Dla studentów WSH – koła naukowego informatyków były to nowe doświadczenia, pierwsze zawody, w których wypadli całkiem nieźle. Nabrali jeszcze większego zapału do pracy nad swoimi konstrukcjami. Utwierdzili się w przekonaniu, że jest nad czym popracować, gdyż dyscyplina ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zakładany cel został w pełni zrealizowany. Nasi młodzi informatycy wrócili bogatsi w nowe doświadczenia i z ambitnymi planami na przyszłość.

Naukowe Koło Młodych Informatyków w WSH działa od października 2017 roku i zrzesza studentów, którzy chcą popróbować własnych sił w tak fascynującej dziedzinie wiedzy, jaką jest robotyka. Do tej pory udało im się z powodzeniem skonstruować kilka typów robotów typu: linefollower, czyli roboty jeżdżące po linii z ogromną szybkością oraz roboty minisumo, które biorą udział w walce na ringu. To nie tylko wspaniała zabawa, ale też mnóstwo poświęconego czasu na naukę elektroniki i programowania oraz ogromna praktyczna dawka wiedzy i umiejętności.

Zapraszamy do naszego koła chętnych do rozwijania swoich umiejętności i  pogłębiania wiedzy w tej dziedzinie!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x