skype wsh radom
rekrutacja online

Zarządzanie danymi statystycznymi – cykl szkoleń GUS

Udostępnij

Dział Współpracy z Zagranicą i Praktyk Studenckich Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu we współpracy z radomskim oddziałem Urzędu Statystycznego w Warszawie zaprasza wszystkich studentów, w szczególności z kierunków Zarządzanie, Administracja, Ekonomia oraz Finanse i rachunkowość na cykl szkoleń i warsztatów poświęcony możliwościom wykorzystania danych statystyki publicznej w praktycznej działalności przedsiębiorstw. Zapraszamy na czwarte spotkanie które odbędzie się w dniu 9 marca 2018 r. w siedzibie WSH przy ul. Traugutta 61a o godz. 10.

Pierwsze spotkanie miało na celu wprowadzenie uczestników w „świat statystyki”. Podczas szkolenia studenci zostali zapoznani z działalnością Urzędu Statystycznego, podstawami prawnymi jego funkcjonowania, kanałami udostępniania informacji, bazami oraz danymi jakie gromadzi urząd. Szczegółowo została omówiona współpraca Głównego Urzędu Statystycznego z Europejskim Urzędem Statystycznym – Eurostatem. Warto wspomnieć, iż GUS jest jedynym urzędem centralnym w randze Ministerstwa. Studenci mieli również możliwość uzyskania informacji w zakresie możliwości wykorzystania danych statystycznych w swoich pracach dyplomowych.

Drugie i trzecie spotkanie miało charakter warsztatów na których studenci mieli okazję zapoznać się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w prezentacji danych statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego. Nabycie praktycznych umiejętności samodzielnego wykorzystywania danych z pewnością okaże się pomocną umiejętnością w pracy zawodowej.

W dobie rewolucji technologicznej, postępu technicznego i zmieniających się przyzwyczajeń i upodobań człowieka, który poszukuje szybkiej informacji, natychmiastowej odpowiedzi na swoje pytania, nie wyobrażając sobie życia bez szybkiego i mobilnego Internetu. Pytania – jak sprostać rosnącym oczekiwaniom użytkowników i przedsiębiorców? Jak być konkurencyjnym w czasach Google i Twittera? Odpowiedzią na te pytania jest tzw. Wizja 2020 – ESS, który wyznacza dla drogę opartą na pięciu fundamentalnych krokach, stanowiących o wyjątkowości i braku zastępowalności statystyki publicznej. Mowa o jakości danych, o efektywnej komunikacji z użytkownikami – przedsiębiorcami, o rozwoju technologicznym, korzystaniu z nowych źródeł danych i wydajnym nowoczesnym procesie tworzenia danych statystycznych. W dniu 29 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie inaugurujące cykl szkoleń i warsztatów.

Kalendarz spotkań: 

29-11-2017 – środa, g. 10.00-11.30, sala C-7, Traugutta 61a, – Zasoby informacyjne statystyki publicznej

16-12-2017 – sobota, g. 11.30-14.00, sala informatyczna K 1, Mazowieckiego 7A – Bank Danych Lokalnych

13-01-2018 – sobota, g. 11.00 -13.00 sala informatyczna K 1, Mazowieckiego 7A – Atlas Regionów

09-03-2018 – piątek, g. 10.00-12.00, Aula 1, Traugutta 61a, – Dzień Statystyki Polskiej

11-05-2018 – środa, g. 10.00-12.00, sala C-7, Traugutta 61a, – Własna firma – od pomysłu do działania

 

Szczegółowych informacji udziela:

dr Piotr Chojnacki

Dział Współpracy z Zagranicą i Praktyk Studenckich
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
ul. R. Traugutta 61a, pok. 103
26-600 Radom
tel. 048 363 22 90 w. 45
pchojnacki@wsh.pl

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x