skype wsh radom
rekrutacja online

Rok prezydentury Donalda Trumpa – wykład Longina Pastusiaka

Minął właśnie rok prezydentury 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – Donalda J. Trumpa. Jego osoba budzi wiele kontrowersji wśród polityków i obywateli USA oraz innych państw, którym polityka Stanów Zjednoczonych nie jest obojętna. W związku z tym wydarzeniem w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu 26 stycznia odbył się Wykład Otwarty. Politykę obecnego prezydenta USA podsumował – prof. dr hab. Longin Pastusiak

Spotykamy się w mediach z wieloma niekorzystnymi dla obecnego prezydenta opiniami, między innymi, że osłabił w pierwszym roku swojej kadencji Amerykę – USA „wycofują się ze świata”, pozbawiając ją wpływu na świat, naruszył ład międzynarodowy i doprowadził do powstania nowych zagrożeń, (niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”).

Donaldowi Trumpowi zarzuca się, że nie dotrzymał wielu swoich obietnic z kampanii, a po roku od zwycięstwa jest najgorzej ocenianym prezydentem, od kiedy prowadzone są regularne badania. Natomiast to, że amerykańska gospodarka się rozwija nie przypisuje się zasługom Trumpa, a raczej efektowi dobrej koniunktury.

W obszarze tych i innych aspektów wysłuchaliśmy ciekawego  wykładu oraz mieliśmy szansę zadać nurtujące pytania wybitnemu amerykaniście, politologowi, historykowi, a jednocześnie politykowi – prof. dr hab. Longinowi Pastusiakowi, który w dniu 26 stycznia 2018 r. skomentował prezydenturę obecnego prezydenta USA podczas wykładu otwartego na temat „Rok prezydentury Donalda Trumpa”.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x