skype wsh radom
rekrutacja online

Zebraliśmy fundusze dla WOŚP!

Udostępnij

14 stycznia odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tego finału wolontariuszami byli także studenci – członkowie Koła Naukowego Psychologii WSH. Zbiórka funduszy odbyła się na terenie obu kampusów WSH: w budynkach przy ul. Traugutta 61a oraz Mazowieckiego 7a. Zgromadzone środki pieniężne zostaną wykorzystane na doposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci

Tylko w 2017 roku szpitale w Radomiu i regionie dostały od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny z najwyższej półki warty około miliona złotych. W 2017 roku w czasie 25. Finału WOŚP w Radomiu udało się zebrać rekordową kwotę ponad 320 tys. zł. Z kolei same radomskie szpitale dostały w 2017 roku sprzęt od WOŚP warty ponad pół miliona złotych.

Dotychczas dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121909333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie tego szlachetnego dzieła!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x